Macek se vysmál levici a USA

Praha - Politický komentátor a publicista Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách vysmál levici, Spojeným státům, a podíval se také na státní dotace.

Miroslav Macek

Jako první si vzal na paškál perličky z nedělních otázek Václava Moravce, kde ho zaujaly výroky "Česká republika je nepřirozeně etnicky homogenní" a "Referendum o uprchlících by mělo naprosto devastující účinek." K tomu dodává: "Desítky tisíc voličů levice čekají u hranic..."

Následně se na webu Viditelný Macek podíval na problémy s dotacemi: "Neuplyne téměř den, abychom neslyšeli o nějakém pochybení, porušení zákona či korupci v souvislosti s dotacemi. Kupodivu nikdo se vážně nezamýšlí nad tím, že příčinou jsou dotace jako takové. Řešení je pak nasnadě..."

Neunikla mu ani zpráva o tom, že na téměř bilión dolarů (přes 22 biliónů Kč) vyšla Spojené státy účast ve válce v Afghánistánu a poválečná pomoc s obnovou země. Třináctiletá bojová mise amerických vojáků tam sice za dva týdny skončí, stovky miliard ale Washington bude angažmá v zemi pod Hindúkušem ještě stát, uvedl deník The Financial Times. K tomu Macek podotýká: "Ovšem těch neochvějných přátel, které jsme získali a na něž se budeme moci v budoucnu spolehnout!"

Témata: Macek, Miroslav

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje