Rittig se rozjel. Schytal to Randák, Američané i Zaorálek. Šlachta s Foglarem se prý nedoplatí

Praha - Známý podnikatel a lobbista Ivo Rittig svým příznivcům na sociální síti Twitter během několika posledních dní opět přednesl několik komentářů stylem jemu vlastním. Schytali to od něj státní zástupci i Američané.

Kancelář Ivo Rittiga

Chystaný návrh zákona o státním zastupitelství, který v listopadu představila ministryně spravedlnosti Helena Válková, čelí kritice ze strany státních zástupců. Proti novele se ohradil i nejvyšší žalobce Pavel Zeman, který poslal ministryni Válkové devětadvacetistránkový dopis s výčtem 44 kritických připomínek. K tomu Rittig posměšně dodal: "Ptal se někdy někdo řidičů, kolik mají připomínek k silničním předpisům?"

Lobbista si také všiml zprávy, o členu správní rady Nadačního fondu proti korupci Karlu Randákovi, který vyzval ministerstvo spravedlnosti, aby vymáhalo po policii náhradu škody v případu jeho neoprávněného trestního stíhání. Obžaloba Randáka vinila z neoprávněného nakládání s osobními údaji, soudy ale rozhodly o tom, že vynesení informací o nadstandardně vysokých odměnách z úřadu vlády do médií nebylo trestným činem. Randák se proto rozhodl požadovat po státu náhradu hotových výdajů a vyzval ministerstvo, aby vymáhalo úhradu od konkrétních osob, které se podílely na vydání rozhodnutí. Rittig při této události nezapomněl na osobu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty a dodal: "No to má Randák výbornej nápad. To se za mě Šlachta s Foglarem nedoplatěj."

Lobbista zabrousil i do zahraničí a všiml si, že zatímco je Ukrajina na pokraji státního bankrotu, Kyjev se Bruselem pře o správnou strategii vůči Moskvě. "Američané budou mít v kyjevské "loutkové vládě" rozhodující slovo, zatímco Evropané budou moci platit?" ptá se Michael Brückner v komentáři pro německý informační web Kopp Online, kterého cituje server Týden. K tomu Rittig dodává: "Ministři Američani... Ještě to půjde chvíli takhle dál a můžou za poslední prachy na Ukrajině uspořádat pohřeb EU ..."

Následně se Rittig zaradoval nad dnešním verdiktem odvolacího senát uVrchního soudu v Praze, který rozhodnul, že se ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) musí omluvit lobbistovi Ivu Rittigovi za to, že jej veřejně spojil s majetkem zabaveným policií při razii v kauze Jany Nagyové. Podle Rittiga je to "inspirace pro všechny, co si nechtějí nechat líbit lži."

Následně se Rittig pozastavuje nad postupem policie. "Policajti právníkům v šest ráno zabavili věci, aby se na to pak vykašlali. Prej špatný zákony. A proč tam teda lezli? Přátelská návštěva?" ptá se.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje