Máme moc vysokoškoláků? Babiš promluvil

Praha - Ministr financí Andrej Babiš tvrdí, že je potřeba reforma školství a změna celého systému. Velká část studentů totiž vystuduje vysokou školu a podle šéfa hnutí ANO chybí lidé, kteří by se zabývali manuálními pracemi. Uvedl to v úterý na Žofínském fóru.

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí

Podle Babiše se doba posunula a dnes si už nikdo manuální práce neváží. "Vysokoškolský diplom ale už dnes nemá cenu," podotkl ministr s tím, že rodiče jsou určitě rádi, když má jejich dítě vysokou školu, a považují to za určitou společenskou výsadu, ale dostat dnes studenta na obor založený na manuální práci je těžké.

Podle Babiše je potřeba reforma celého školského systému. Považuje za důležité, aby se děti učily hrát. "Dneska jsou děti na iPhonech, Facebooku a nevím kde. Svět se změnil," podotkl Babiš.  

Dodal, že v dnešní době je velmi těžké získat lidi vyučené v zemědělských oborech, například mechanizátora. Díky přebytku vysokoškoláků tak některé profese dnes na trhu vůbec nejsou.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje