Bělobrádek to tvrdě schytal: Veterinář z jatek, udeřil komunista

Praha - Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf se pořádně obul do šéfa lidovců Pavla Bělobrádka v souvislosti s církvemi. O těch toho ví Bělobrádek podle Ransdorfa velmi málo.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace

"Pan Bělobrádek je - nemýlím-li se - veterinář z jatek," udeřil europoslanec hned na úvod svého textu s názvem "Lži Bělobrádka", který zveřejnil na svém osobním webu.

Dodává, že lidovecký předseda toho podle něj ví o složitostech názoru samotné církve na majetek v průběhu dějin velmi málo. "V plném slova smyslu o církevní, čistě církevní majetek nešlo a jít ani nemohlo," tvrdí komunista.

Domnívá se, že církev se svými institucemi nemůže fungovat jako náhrada za struktury sociálního státu, zdravotnictví a školství. "Jde tu o něco jiného - o další kolo majetkového převratu, s ním spojené zlodějny a o zajištění majetkové základny pro konzervativní ideologii," píše Ransdorf.

Církevní charita podle něj jen zastírá pokus o kulturní převrat, srovnatelný s pobělohorskou dobou. "Jinak, pokud jde o odluku státu od církve, půl milionu katolíků podepsalo tuším v roce 1985 petici za realizaci tohoto požadavku. Dnes se o tom nemluví. Proč asi?" ptá se Ransdorf.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje