Babiš to opět schytal, nyní kvůli Lesům ČR. Přisadil si i Kalousek

Praha - Společnost Uniles ze skupiny Agrofert ministra financí a šéfa hnutí ANO 2011 Andreje Babiše se stala vítězem miliardového tendru státního podniku Lesy České republiky. To se některým politikům nelíbí a vícepremiérovi to dali ostře najevo.

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí

Z 30 dosud uzavřených smluv na jednotlivých územních jednotkách má Uniles podepsáno osm smluv. Celkem se soutěžilo o 33 kontraktů pokrývajících asi pětinu lesů podniku. ČTK to dnes řekl mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. LČR patří polovina lesů v zemi

Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury je výhra Agrofertu další ukázkou střetu zájmů. "Vítězství firmy Uniles v miliardovém tendru vlastněné ministrem financí Babišem je dalším příkladem kolosálního střetu zájmů. V normálně fungující demokratické zemi by bylo něco takového nepředstavitelné. Čekal bych, že se okamžitě ozvou neziskové organizace, které jsou v jiných případech velice aktivní. Případ Andreje Babiše je ale asi nezajímá. Bohužel," posteskl si.

Přidal se k němu i europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, který na sociální síti podotkl: "Vítězem miliardového tendru Lesů ČR na lesní práce a prodej dřeva je Uniles ministra financí Andreje Babiše. Nečekaně."

Podobnou narážku si neodpustil místopředseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek, který se nad zprávou zhrozil se slovy: "Bože, to je překvapení!!"

"Kdo by to byl řekl?? Konečně se nekrade a veřejné zakázky jsou transparentní. Ano, bude líp. Agrofertu určitě...." dodal následně Kalousek.

"Jedná se o typický a neskrývaný střet zájmů a Lesy ČR by měly čelem vystoupit proti zřejmému podezření, která tato vítězství vyvolávají. Měly by tak zveřejnit úplné výsledky všech výběrových řízení, která probíhala a kterých se zúčastnila Babišova společnost. K tomuto kroku by Lesy ČR měly přistoupit co nejdříve," uvedl expremiér Jiří Paroubek.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje