Huml se pořádně naštval kvůli Zemanovi. Padlo i slovo pič*s

Praha - Poslanec za ČSSD Stanislav Huml, který mimo jiné proslul svou nedávnou aférou kolem tenistky Petry Kvitové, se opět naštval. Vytočila ho vlna nadávek, která se snáší na prezidenta Miloše Zemana.

Stanislav Huml, poslanec za ČSSD

Lidé si hlavu státu dobírají zejména kvůli jeho vulgárním výrokům, které pronesl během vysílání Hovorů z Lán na Českém rozhlasu. V rozhovoru opakovaně použil například slovo ku*da, když mluvil o ruské kapele Pussy Riot, nebo hovořil o tom, kdo podle něj "zku*vil "služební zákon. Následně se stala tato slova hitem inretnetu i sociálních síti, našli se ale i tací, kteří prezidentovi neváhali tyto výroky vrátit.

Huml se ale domnívá,. že by takové urážení hlavy státu mohlo být postižitelné a nadávky, které se objevily na internetu, by měly být podle něj smazány. "Umím si představit kritiku hlavy státu. Ať se kritizuje, ale sprostým způsobem ho urážet, si myslím, že není dobře," řekl poslanec Novinkám.

"Když se páchá jakýkoli delikt, tak součástí postupu soudu, případně jiného správního orgánu, by mělo být odstranění toho protiprávního stavu," řekl s tím, že nehodlá navrhovat žádnou změnu zákona a jedná pouze o jeho názor.

Následně se k celému tématu ostře vyjádřil na sociální síti. "Zkuste napsat v USA článek, s textem, Obama je pič*s. Už mě nebaví a unavuje reagovat na komentáře lidí, kteří si neuvědomují, jak absence slušnosti a nástup vulgarit devalvuje naše společenské vztahy a hodnoty. Z jedné věty v téměř neposlouchaném pořadu udělali novináři takový mediální cirkus, že zhrubla celá společnost. Jen tak dál," udeřil Huml.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje