Babiš je prý světový unikát podobný Putinovi a Kim Čong-unovi

Praha - Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš je světový unikát. Tvrdí to americký novinář a analytik Erik Best, který svou tezi staví na slovech Miroslava Kalouska.

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí

Místopředseda TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, kterého Best označuje jako "neformálního lídra nové vylepšené protibabišovské koalice", v rozhovoru pro Týden řekl, že Českou republiku řídí Andrej Babiš.

To sice Best považuje za nadsázku, ale dodává to podle něj na věrohodnosti myšlence, že je Babiš pátý politicky nejmocnější miliardář na světě. "Je to vzácný exemplář," píše best na svém zpravodaji FS Final Word.

"V podstatě se nemusí nikomu zodpovídat, čímž se odlišuje od ostatních politiků a byznysmenů. Téměř každý se někomu zodpovídá. Šéfovi, představenstvu, akcionářům, regulačnímu orgánu," tvrdí analytik.

Další příklad vidí v politice. Většina zákonodárců a ústavních činitelů má své spolustraníky a stranické veden, Babiš ale nemá prakticky nic z toho. "Žádnou skutečnou členskou základnu hnutí ANO, žádné místopředsedy, žádné akcionáře Agrofertu (alespoň ne oficiálně), ani regulátora cenných papírů," poznamenává.

Připouští, že Babiš sice má bankéře, sám sebe se ale ptá, jak budou na ministra financí přísní? "Kdo jiný na světě se těší tak vyjímečné pozici? I Kim Čong-un má komunistickou stranu. No dobře, je tu ještě Putin," uzavírá Best.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje