Č*ráci, ať se pos*re... Drsná hádka na sociální síti za účasti poslance

Praha - Poslanec za ČSSD Stanislav Huml se pustil do ostré hádky se známým politologem Štěpánem Kotrbou. Ta se odehrála na sociální síti Facebook a jelikož se do veřejné debaty může přidat takřka kdokoliv, někteří této příležitosti využili. Došlo i na velmi ostrá slova.

Stanislav Huml

"Čísařpán je vůl. Byl, je a bude. A Stanislav Huml ať se třeba po...e," napsal na svůj profil na Facebooku politolog Kotrba, čímž rozpoutal vášnivou diskuzi. Olej do ohně následně přilil i publicista a politolog Ondřej Slačálek, který na Humlovu adresu podotkl, že poslanec kdysi působil celkem sympaticky, teď se ale prý projevuje jako typická autoritářská osobnost: "Zakázat, omezit, zcenzurovat. A hlavně pokoru před autoritami," píše publicista.

Huml následně napsal, že ho mrazí ze Slačálka a že mu vadí sprosté urážky lidí mezi sebou. Kotrba obratem odvětil, že podstatou demokracie je přirozená autorita, ne mocensky vynucovaná. Sláčálek zase podotkl, že Humlův argument, že k prezidentovi se má přistupovat jako k soudci je asi stejný, jako bys řekl, že na operačním sále potřebujeme sterilní prostředí, tak ho rovnou zavedeme i v hospodě.

"Prezidentem neslušnost ve společnosti jen končí. Vulgarity už je na mě moc. Mimochodem ve Vašich ústech mnohdy ve veřejném prostoru také," odvětil Huml. Na to mu Kotrba odpověděl: "Stanislave, já lidem nadávám do č*ráků, pouze když se tak chovají. Inteligence by měla být součástí kvalifikace i pro politiky, poslance a prezidenty nevyjímaje." S tím Huml podle své odpovědi souhlasí, až na tu "hnusnou vulgaritu". "Štěpáne, vulgaritami nevystavujete na odiv svou inteligenci. Opravdu ne," vzkázal Huml Kotrbovi.

Do debaty vstoupil i diskutující Ilja Shurim, který napsal: "S tou Kvitovou se Huml třeba třefil. Jak do problému s daňovými ráji, tak přímo do Kvitové. Naopak, mnozí před jménem a údajné neměřitelné slávě ČECHŮ skrze Kvitovou jsou podělaní až za ušima. Čímž nehodnotím dnešní výstřelek, protože jsem se o něj nezajímal. A jestli si OS, nebo kdokoliv jiný myslí, že čssd dělá dost pro občany a že není oligarchiátem propachtovaná strana, tak žije mimo zdejší světovou realitu. Takže odbavovat se na nějakém výkřiku do tmy poslance Humla je opravdu jen bezmoc frustrace, nebo superkorektnost v tom, jak se levičáci ukazují pravici, že oni nejsou úplní trotlové. Zda a jaký přínos pro levici, či pro a zda respekt od pravice to má, to je další iluze."

Na to opět zareagoval Slačálek slovy: "Podle mě Huml to téma zdiskreditoval - pro spoustu lidí bylo prostě těžké kritizovat daňové ráje poté, co to Huml převedl na osobní a represivní rovinu, která vyvolala iluze na minulý režim. Úplně zbytečně, původní Pospíchalova formulace byla mnohem trefnější."

Témata: Huml, Stanislav

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje