Podporovat konzumaci alkoholu je mrhání penězi, rozjel se komunista

Náchod - Město Náchod každoročně pořádá skrze soukromou firmu akci zvanou Pivobraní. To se nelíbí zastupiteli za KSČM Pavlu Janečkovi, který tvrdí, že dle informací od starosty Birkeho na tuto akci každoročně přijde z okresu asi 5500 lidí a vypije se zhruba osmdesát hektolitrů piv.

Pavel Janeček /KSČM/
doporučujeme

Janeček se domnívá, že tato událost by si na sebe měla vydělat sama, a to bez veřejných peněz. I přesto je nicméně je dotována z rozpočtu města částkou v řádu desítek tisíc korun. "Evokuje to ve mně otázku, zdali to není plýtvání finančními prostředky? Nedaly by se tyto peníze využít lépe a účelněji?" ptá se.

"Vidím zde problém v dotování akcí ve veřejném prostoru, které si lidé mohou jinde zaplatit sami, a ještě se řadí do kategorie zábavy. Peníze by se daly bezpochyby využít lépe a účelněji, třeba pro potřebné nebo důchodce, kterým peníze naopak chybějí. Další variantou je použít tyto finanční prostředky třeba na sport, kde se dotace oproti minulému roku snížila," tvrdí Janeček.

Otázkou podle něj je, zdali by se akce měla konat na náměstí, když ostatní akce se musely přesunout pryč. "Veřejná podpora konzumace alkoholu, podle mě, jistě není v souladu s bojem proti návykovým látkám a dobře Náchod nereprezentuje, i když pan starosta může mít jiný názor. Představitelé města si myslí, že veřejný prostor »musí žít«. Mají na mysli zejména organizovanou zábavu a aktivity, alkohol jim nevadí. Místo ale »žije«, když tam chodí lidé, právě proto, že si tam odpočinou a mohou si činnosti organizovat po svém a nic jim není vnucováno," dodává.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 09:40 V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama