Národní galerie si chtěla přilepšit. Žádala od banky milionový dar pro ředitele

Praha - Národní galerie žádala od Komerční banky, aby víc než milion korun z několikamiliónového sponzorského daru sloužil jako příspěvek k platu ředitele NG Jiřího Fajta. Uvedla to Mladá fronta Dnes.

Národní galerie
doporučujeme

Ve sponzorské smlouvě, která byla mezi KB a galerií nakonec uzavřena, už podle MfD tato věc není. V konceptu smlouvy, který původně odešel z galerie do banky, ale podle listu zmíněný návrh byl. Deník píše, že má tento koncept odeslaný Komerční bance k dispozici.

Komerční banka se podle MF Dnes rozhodla věnovat peníze, které by měly pomoci například při přípravě výstavy díla Oskara Kokoschky na jaře příštího roku.

Deník píše, že v původním konceptu sponzorské spolupráce s bankou galerie navrhla, aby 3,2 miliónu korun z daru banky Národní galerii šly na podporu umění a částka 1,3 miliónu korun "účelově na 12 mimořádných měsíčních odměn, respektive na navýšení měsíčního platu, a to včetně nákladů na zdravotní a sociální pojištění, generálního ředitele Jiřího Fajta".

To podle deníku dělá po odečtení pojištění přilepšení 80 000 korun měsíčně na dobu jednoho roku k platu.

"Příspěvkové organizace můžou přijímat dary ve smyslu platné finanční legislativy, nicméně vámi dotazované řešení jejich využití považujeme za nestandardní," řekla podle deníku mluvčí ministerstva.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama