Kauza pokračuje: Janoušek může nyní potopit mnoho lidí

Praha - Podnikatel Roman Janoušek si ve vězení odpykává trest za sražení ženy autem. I přesto nyní jeho jméno vzbudilo mezi některými miliardáři, lobbisty a bankéři hrůzu. Policisté totiž v chorvatském sídle podnikatele objevili dokument, který může potopit mnoho lidí.

Ilustrační foto

Detektivové podle informací Lidových novin vyrazili do podnikatelovy vily poblíž letoviska Zadar na přelomu srpna a září. Vědělo se, že chorvatští vyšetřovatelé v rámci kauzy Nagyová zajistili v přepočtu zhruba dva miliony korun, v domě ale našli ještě něco.

Policisté objevili Janouškův diář s osobními poznámkami. "Podle jednoho z pražských lobbistů nalezený dokument obsahuje informace o různých schůzkách a obchodních plánech. Z toho důvodu má řada lidí obavu, že zabavený zápisník na ně nasměruje policisty," píše deník.

Náměstek Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Pavel Komár, který dozoruje vyšetřování několika větví případu kolem Jany Nagyové (dnes Nečasové), se celou věc odmítl komentovat. Podobně reagoval i Janouškův advokát Vít Široký. "Víte víc než já. Nehodlám se k tomu vyjadřovat. Zeptejte se lidí, kteří vám informaci poskytli," řekl LN.

Janoušek byl za sražení ženy v opilosti odsouzen na 4,5 roku za mřížemi. Podnikatel podle deníku dlouho věřil, že ho lobbisté a byznysmeni jako Milan Ulčák, Milan Velek či Tomáš Pitr z nastalé šlamastiky dostanou. Nestalo se ta a nepomohl mu ani údajně závažný zdravotní stav.

"Sklon k nadměrnému pití alkoholu a zabavený diář však znejistily i některé jeho dosavadní spolupracovníky, kteří nyní trnou, zda se Janoušek v cele nezlomí a nezačne „mluvit"," píšou LN.

Témata: Janoušek, Roman

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje