Expremiér řádil kvůli Babišovi. Zmínil i Pitharta a Klause

Praha - Bývalý prezident Václav Klaus a někdejší předseda vlády Petr Pithart se při představení knihy "25 let poté" shodli na tom, že se v České republice vytrácí pluralitní demokracie. Podle expremiéra Jiřího Paroubka je to smutné konstatování faktu z úst lidí, kteří byli důležitými činiteli ČR po obnovení československé demokracie.

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí

"Pokud dnes varují před vytrácením se pluralitní demokracie, mají, bohužel, pravdu. V žádné vyspělé demokratické zemi světa nehraje významnější politickou roli někdo z významných podnikatelů té které země. U nás takovou roli hraje Andrej Babiš," domnívá se Paroubek.

"Kromě peněz v řádech miliard korun, pokud započteme i nákup vydavatelství MAFRA, které A. Babiš do svého politického angažmá vložil, svou roli hraje nepochybně také jeho vliv v médiích. Nejenže vlastní největší mediální dům v zemi, který vydává i nejčtenější (rádoby)seriózní deník MfD a spravuje portál idnes.cz, ale také je v dohodě pokud jde o bulvární deníky Blesk a Aha!, což se v posledních dnech projevilo útoky na některé sociálnědemokratické ministry. Zvláště nechutný byl útok na ministra zdravotnictví Němečka," píše ve svém komentáři.

"Je smutné, že zcela v područí A. Babiše je také veřejnoprávní ČT. Ta je plně ve službách tohoto magnáta stojícího v gigantickém střetu zájmů. Je zbytečné hovořit o dalším oligarchovi – Z. Bakalovi – který ke krytí svých hospodářských aktivit využívá médií patřícím k jeho skupině Economia," dodává.

Zároveň si posteskl nad tím, že firma ministra financí Andreje Babiše zvítězila v osmi tendrech z 27 vypsaných státním podnikem Lesy ČR a nikoho to příliš nevzrušovalo a nevzrušuje. To je podle Paroubka jen "smutným dokladem obludného střetu zájmů, který v ČR existuje a který by v opravdu demokratické zemi nebyl možný."

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje