Zemanová promluvila: Bylo mi do pláče. Co se stalo?

Praha - Události 17. listopadu, které se z oslav 25 let od sametové revoluce změnily v demonstrace proti prezidentu Miloši Zemanovi, doprovázely pověstné červené karty i létající vejce, rajčata a další předměty. Jak tato událost působila na první dámu Ivanu Zemanovou?

Ivana Zemanová
doporučujeme

"Sledovala jsem přímý televizní přenos a opravdu mi bylo do pláče. Přišlo mi to neskutečně nedůstojné, byla to velká ostuda za přítomnosti čtyř zahraničních prezidentů," řekla Deníku Ivana Zemanová.

Přemýšlí také nad připraveností celé akce. a sama sebe se ptá, jestli je normální, aby Čech šel na demonstraci s anglicky psaným plakátem. "Fakt je, že Miloš se nikdy nebál, vždy říkal i nepopulární věci nahlas. Naopak vždy sledoval prosperitu naší země, kde bude dost pracovních příležitostí a bude se dobře žít," podotkla.

Řeč přišla také na vulgarismy v pořadu Hovory z Lán, kde se Zeman velmi osře vyjádřil na adresu punkové kapely Pussy Riot. "Myslím, že není důvod se jich zastávat a nějak je oceňovat. Proto se Miloš vyjádřil takhle tvrdě, chtěl poukázat na to, že nemají nárok se titulovat jako disidentky," dodala.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama