Babiš projevil zájem o Rittiga. Takhle to dopadlo

Praha - Je veřejným tajemstvím, že ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš a lobbista a podnikatel Ivo Rittig se znají. Podle nedávného Rittigova příspěvku na Twitteru by si pozorný čtenář mohl myslet, že mezi oběma muži panuje přátelská atmosféra, opak ale může být pravdou. Babiš se totiž zajímá o to, kdy se státním zástupcům podaří dostat lobbistu do vězení.

Hnutí ANO v Brně: Andrej Babiš

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) by rád věděl, kdy se státním zástupcům podaří "zavřít Rittiga", který je obviněn kvůli údajně předraženým jízdenkám pro pražský dopravní podnik a také v kauze Oleo Chemical. 

Na posledním zasedání Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí položil Babiš nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi několikrát tu samou otázku: "Kdy zavřete Rittiga?"

Nejvyšší státní zástupce se podle informací serveru Česká justice Babišovi opakovaně pokoušel vysvětlit, že postup státního zastupitelství má pevně daná pravidla a jaká to jsou, to ale Babišovi nestačilo.

"Namítal, že vysvětlení nejvyššího státního zástupce těžko může předložit paní z Vysočiny," řekl České justici jeden z účastníků jednání s tím, že ho jednání ministra financí zaskočilo. "Nejen já, ale všichni v místnosti jsme byli poněkud konsternováni," dodal.

Babiše ale odpověď neuspokojila a poradu za účasti několika ministrů, šéfa protikorupční policie nebo ombudsmanky proto opustil se slovy: "Tady já nemusím být."

Server připomíná, že napětí mezi Babišem a Rittigem trvá již delší dobu. Do očí veřejnosti se dostal například střet počátkem dubna, kdy ministr financí na tiskové konferenci prohlásil, že ministr zdravotnictví Rusnokova kabinetu Martin Holcát nedokázal zjistit detaily hospodaření nemocnice Na Homolce, protože tam vše ovládal Rittig.

"Ahoj, na to, jak dlouho se známe a co máme za sebou, bys nemusel plácat takové nesmysly. Čau Ivo." reagoval následně Rittig na sociální síti Twitter.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje