Chcete získat sto tisíc korun? Stačí uhádnout, co je v pražském trezoru

Praha – Až do 20. března 2015 máte šanci získat odměnu sto tisíc korun, stačí pouze uhádnout tři předměty, které byly uloženy do trezoru v obchodním centru Nový Smíchov. Organizátoři říkají, že si můžete pomoct různými nadpřirozenými předměty, nebo naopak například použít jasnovidectví.

Paranormální výzva v Praze. Poznáte, co je v trezoru?

Celou akci organizuje Český klub skeptiků Sisyfos a klub kouzelníku Falešní hráči, kteří již mají pod palcem Paranormální výzvu. Při té můžete získat jeden milion korun za to, že v dvojitě zaslepeném pokusu prokážete své paranormální schopnosti.

V trezoru jsou celkově tři předměty. Jeden tam vložil sponzor akce Václav Dejčmar, další vybral Jakub Kroulík z Falešných hráčů, který se zabývá podvodným prováděním paranormálních jevů. „Všechny tři předměty jsou věci, které kolem sebe běžně vídáme," uvedl k tomu Kroulík. Poslední předmět vložil zástupce skeptiků Leoš Kyša.

„Osobně to chápu jako happening, upozorňující na náš projekt Paranormální výzva. Zároveň jde o to dát možnost lidem, co si myslí, že mají šestý smysl, že jsou jasnovidní, či ovládají nějakou schopnost zjišťovat informace na dálku, aby si to prostě vyzkoušeli s jasnou a veřejnou zpětnou vazbou," řekl Leoš Kyša serveru EuroZprávy.cz.

Zájemci totiž mohou zadávat své odpovědi přes webové stránky Falešných hráčů (ZDE). „Všechny tipy jsou zveřejňovány, takže se každý může podívat jak "jasnovidnost" vychází ostatním a jaký pak bude výsledek," doplnil Kyša.

Účastníci trezorové výzvy své schopnosti dokazovat nemusí, stačí uhádnout obsah trezoru. Šanci proto mají i „tipéři".

„Náhodný tip samozřejmě, uspět může. S tím počítáme. Proto se i odměna snížila na sto tisíc. Ale je to velmi nepravděpodobné. Tři různí lidé dali tři různé předměty a možnost, že je někdo uhádne v jednom tipu je skutečně astronomicky malá. Pokud ale někdo uspěje a bude tvrdit, že to nebylo jen odhadem, tak ho samozřejmě, vyzveme na regulérní testování," zakončil povídání Kyša.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje