Bělobrádek se naštval. Promluvil o kandidatuře na předsedu a zmínil "smradlavého Žida"

Praha - O předsedovi KDU-ČSL Pavlu Bělobrádkovi je známo, že trpí roztroušenou sklerózou. Ta mu ale podle jeho slov nebrání vykonávat funkci člena vlády, navíc ani nestojí za úvahami, zda bude pokračovat ve funkci předsedy lidovců. O tom uvažoval především z důvodů, které prozradil na svém blogu.

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace

"Když vám dvou a půl letý syn řekne, že chce druhého tatínka (protože jeden je na hraní evidentně málo, když je doma o víkendu a to jen někdy), když vás drží za krk a nechce pustit z domu nebo s brekem ráno zjistí, že jsem zase pryč, nelze než se nad tím hluboce zamyslet. A to mám pětiměsíční dceru a samozřejmě skvělou manželku," posteskl si Bělobrádek.

Dalšími důvody k zamyšlení byla podle něj nevděčnost práce politika. "Každý vás může beztrestně urážet, lhát o vás a překrucovat vaše slova. To,co děláte, se nedá vysvětlit v pár vteřinách,které dostanete v televizi. V novinách vám prostor dají, jen když chtějí (popř. dovolí majitel či významný inzerent). Spoustu práce není vidět a nejde prezentovat, takže ani příliš osvětlit. O milosti či nemilosti veřejnosti může rozhodnout jedna z kontextu vytržená či překroucená věta. Skutečné i domnělé chyby jsou okamžitě trestány. Ztratíte soukromí, mnoho lidí začne závidět, např. peníze. Když jim vysvětlím,že neberu dva platy, ale poslance dělám zdarma, většinou tomu nechtějí uvěřit a nechápou to, a pomlouvat vás. Nestěžuji si, popisuji fakta, která k funkci patří. Nejsou ale příjemná a tak si často říkám, zda mi to stojí za to," dodává.


Následně Bělobrádek podotýká. že bere média taková, jaká jsou, ale vždy jej zaráží, když seriózní nebo veřejnoprávní média zveřejní pitomost, nebo přímo lež. "Jestliže v ČT24 cca dva roky po mém zvolení v mém medailonku řeknou, že jsem pracoval jako řezník, tak museli čerpat z bulváru (psali to v roce 2010 např. v Blesku a Aktuálně) nikoli z mého veřejně dostupného životopisu. U veřejnoprávního média to znamená buď jednoznačnou nekompetentnost a neprofesionální práci se zdroji, nebo snahu o účelovou dehonestaci," ohradil se šéf lidovců.

Vrcholem je ale podle něj "zatím znalec mého chorobopisu a neurolog světového významu redaktor Pečinka," ke kterému se v sobotu přidala "stále se bulvarizující MfDnes." Deník uvedl: "Bělobrádek svou další kandidaturu zvažoval, mimo jiné i ze zdravotních důvodů, trpí roztroušenou sklerózou. Včera se rozhodl, že chce vést lidovce dál".

To považuje Bělobrádek za "jednoznačnou účelovou lež." Připomíná totiž, že den předtím na tiskové konferenci živě přenášené televizí řekl: "Zcela kategoricky popírám všechny lži a pomluvy o tom, že by to byla otázka mého zdravotního stavu. Tato celá záležitost má především rovinu rodinnou, toho, jak málo času mám na svoji rodinu."

Zpráva deníku podle Bělobrádka obsahuje útok na jeho zdravotní stav a vkládá jako tvrzení do jeho myšlenek něco, co dementoval. "Asi jako kdyby napsal Árijský boj,že jsem o tom mimo jiné uvažoval proto, že jsem židovského původu. Protože jsem Žid. Tato absurdní věta v sobě skrývá stejně hnusnou konstrukci. Je nemocný, tedy mrzák, méněcenný, tedy na to nemá...tedy, je to Žid, je rasově méněcenný, tak dá rozum, že by toho měl nechat, je-li uvědomělý, protože smradlavý Žid, to přeci nemůže zastat. To dá árijský rozum. Klasická diskriminace..." tvrdí Bělobrádek.

Přiznává, že na druhou stranu jej tyto věci vždy motivují a po počátečním naštvání je bere jako výzvu. "Dokázat všem těm duševním gigantům a spindoktorům, že mě opět podcenili. To, že se v příkrých odsudcích a názorech na mou roli v čele KDU-ČSL v roce 2010 zmýlili, přiznali zatím dva komentátoři. Vážím si jich. Umění přiznat chybu svědčí o charakteru. Stejně jako u těch, kteří ji nikdy nepřiznají a chtít po nich omluvu nebo snad sebereflexi je zbytečné," uzavírá Bělobrádek s tím, že bude nakonec muset kandidovat na předsedu opakovaně: "Abych opět dokázal, že pravda a fakta zvítězí nad lží a neprofesionalitou"

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje