Pane Babiši, Iva Rittiga byste prý neměl dráždit

Praha - Publicista a politický komentátor varuje ministra financí Andreje Babiše před drážděním podnikatele a lobbisty Iva Rittiga. Připomíná, jak to dopadlo při podobné situaci naposledy.

Hnutí ANO v Brně: Andrej Babiš

"Nevidět, že Andrej Babiš je velkým nebezpečím pro demokracii , snad může už jen osoba ducha velice mdlého," tvrdí Macek, který poukazuje na včerejší zprávu České justice o vládní radě pro boj proti korupci, kde se Babiš zeptal nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, kdy bude zavřený Rittig a dožadoval se dalších informací z vyšetřování jednotlivých kauz. Když se mu nedostalo odpovědi, naštvaně z jednání odešel.

"Přitom by neměl Rittiga, se kterým si tyká, příliš dráždit, aby se nakonec nerozmluvil," domnívá se Macek. "Když ho totiž jakýmsi svým výrokem nedávno naštval, dostalo se mu na twitteru od Rittiga následující veřejné odpovědi: 'Ahoj, na to jak dlouho se známe a co máme za sebou, bys nemusel plácat takové nesmysly. Čau, Ivo!'" připomíná Macek.

Macek také glosuje zprávu o realitních makléřích na Ústecku, kteří se dopouštějí přímé diskriminace, protože odmítají zprostředkovat jednání o nájmu bytu pro zájemce z řad Romů. Sdělila to ombudsmanka Anna Šabatová s tím, že svobodná volba nájemníka má své meze. K tomu Macek dodává: "Jen bolševismus v hlavě ombudsmanky je bezmezný..."

"Řidič automobilu ve Francii srážel lidi na chodníku a přitom provolával slávu Alláhovi. Zranil jedenáct lidí, z toho dva těžce. A teď by to chtělo korektně vyvážit tuto pravdivou zprávu zprávou obdobnou, kterak řidič srážel autem lidi na chodníku a volal přitom „Pochválen buď Ježíš Kristus!" Sem s ní!" glosuje dále komentátor.

Macek se na wevu Viditelný Macek podíval i do zahraničí. V New Yorku byli zavražděni dva policisté. Zastřelil je muž jménem Ismaaiyl Brinsley, který seděl na sedadle spolujezdce ve vedlejším autě. Muž poté spáchal sebevraždu. Komentáře nevylučují tuto vraždu jako nějaký druh odplaty za zastřelení neozbrojeného muže černé pleti v policisty v nedávné době. K tomu dodává: "Šlo o černocha. Co myslíte, vyrazí teď běloši do ulic zapalovat auta a drancovat obchody patřící černochům?"

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje