Rathova aféra, narcis Klaus, Schwarzenberg, idioti... Doktor Macek je opět v ráži

Praha - Publicista a politický komentátor Miroslav Macek nelení ani mezi svátky a s humorem sobě vlastním glosuje aktuální události české politiky i společenského dění. Dnes se podíval na šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga, aféru Davida Ratha i prezidentův vánoční projev.

Miroslav Macek

"Získat mandát od voličů znamená udržet si nějaký charakter. A ne se ohlížet na zájmy místní organizace někde v Dolních Prčicích, která si odhlasuje, že nechce uprchlíky. Chybí tu odvaha jít si za vlastním názorem, za tím, co považuji za správné. Byť za cenu toho, že ztratím vlastní voliče a doplatím na to," pravil v rozhovoru pro deník E15 Karel Schwarzenberg. 

"Rozumím-li tomu správně, v podstatě nám říká: Potřebuji vaše hlasy k tomu, abych po zvolení mohl dělat to, co chci já, a to bez jakéhokoliv ohledu na to, co chcete vy. Podivné pojetí zastupitelské demokracie!" glosuje Macek.

"Končí vyšetřování další úplatkářské aféry Davida Ratha, Petra Kotta, Kateřiny Pancové a dalších. Jen za zakázku na 48 sanitek pro středočeskou záchranku shrábli 3 miliony 360 tisíc, což byla ovšem jen první polovina úplatku, z něhož Rath shrábl třetinu. To jen pro připomenutí, až se budete podivovat nad sumou, kterou odvádíte na zdravotní pseudopojištění," zamýšlí se na webu Viditelný Macek komentátor nad další událostí.

Zaujala ho i zpráva o Vatikánu, který zadržuje členku mezinárodního feministického hnutí Femen, která se ve čtvrtek s obnaženými ňadry zmocnila v jesličkách na Svatopetrském náměstí sošky Ježíška. Jak oznámily vatikánské úřady, žena by mohla být souzena mimo jiné pro obscénnost a pokus o krádež. K tomu Macek dodává: "Není nejvyšší čas udělit jí Cenu Václava Havla?"

Mackovi se rovněž zalíbila statistika Českého rozhlasu, a to kolikrát který prezident v novoročním (vánočním) projevu pronesl slovo „já" versus slovo „my". Vybra proto roky s nejvyšším počtem „já" proneseným tím kterým prezidentem:
Zeman 2014 21 : 4
Havel 1992 18: 29
Klaus 2997 4 : 15

"Na „narcise" Klause nečekaný výsledek, že ano?" glosuje Macek.

"Silvestrovské petardy, započaté již před Štědrým dnem, zákonitě souvisejí se zálibou idiotů dělat hluk..." dodal Macek.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje