Kamarád starosty špatně parkoval, důkazy "zmizely"

Klatovy - Mlčeti zlato. Tímto příslovím se nejspíš řídili klatovští městští policisté v případu starožitníka Petra Semeráda, který zaparkoval svůj chevrolet na zákazu zastavení. Muž je totiž známým starosty.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Policie ČR, ilustrační fotografie

Vše nasvědčuje tomu, že se strážníci snažili přestupek zamést pod koberec a nechat "vyhnít". Až v momentě, kdy se o celou věc začali zajímat novináři, hnula se po několika měsících událost lehce kupředu.

Deník Právo upozorňuje, že přestupkový spis ležel několik měsíců ve stole klatovského starosty Rudolfa Salvetra, než ho politik a Semerádův přítel konečně poslal příslušnému správnímu orgánu.

Jenže se ukázalo, že tím podivné tanečky kolem parkování na zákazu zastavení zdaleka nekončí - spis totiž přestupkové komisi podle novin dorazil bez nejdůležitějšího důkazu - záběrů z městských kamer. Ty také spravují strážníci.

Starosta Rudolf Salvetr ovšem popírá, že by se v celé kauze jakkoli angažoval a přimlouval se za svého známého Semeráda. Nicméně nedokáže vysvětlit, proč šel na služebnu městské policie hned poté, co začali městští policisté parkování na zákazu řešit.

Semerád navíc odmítl platit jakoukoli pokutu se slovy, že celou věc si vyřídí přímo se starostou, zapsali si strážníci do protokolu. Navíc jim Semerád tvrdil, že na vyhrazeném místě parkoval kvůli manželce, která musela k lékaři a která vlastní průkaz ZTP. Na záběrech kamer je ovšem jen Semerád sám.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama