Kamarád starosty špatně parkoval, důkazy "zmizely"

Klatovy - Mlčeti zlato. Tímto příslovím se nejspíš řídili klatovští městští policisté v případu starožitníka Petra Semeráda, který zaparkoval svůj chevrolet na zákazu zastavení. Muž je totiž známým starosty.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vše nasvědčuje tomu, že se strážníci snažili přestupek zamést pod koberec a nechat "vyhnít". Až v momentě, kdy se o celou věc začali zajímat novináři, hnula se po několika měsících událost lehce kupředu.

Deník Právo upozorňuje, že přestupkový spis ležel několik měsíců ve stole klatovského starosty Rudolfa Salvetra, než ho politik a Semerádův přítel konečně poslal příslušnému správnímu orgánu.

Jenže se ukázalo, že tím podivné tanečky kolem parkování na zákazu zastavení zdaleka nekončí - spis totiž přestupkové komisi podle novin dorazil bez nejdůležitějšího důkazu - záběrů z městských kamer. Ty také spravují strážníci.

Starosta Rudolf Salvetr ovšem popírá, že by se v celé kauze jakkoli angažoval a přimlouval se za svého známého Semeráda. Nicméně nedokáže vysvětlit, proč šel na služebnu městské policie hned poté, co začali městští policisté parkování na zákazu řešit.

Semerád navíc odmítl platit jakoukoli pokutu se slovy, že celou věc si vyřídí přímo se starostou, zapsali si strážníci do protokolu. Navíc jim Semerád tvrdil, že na vyhrazeném místě parkoval kvůli manželce, která musela k lékaři a která vlastní průkaz ZTP. Na záběrech kamer je ovšem jen Semerád sám.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce jsou za rohem, na co si dát pozor při nakupování dárků?

07.12.2019 12:00 Vánoce jsou odjakživa spojeny s dárky. Nákupní centra jsou plné lidí, kteří nakupují množství…

Brněnská hvězdárna dnes přivítala čtyřmiliontého návštěvníka. Druháček…

03.12.2019 18:31 Brněnskou hvězdárnu a planetárium navštívilo za posledních šedesát let čtyři miliony lidí. Vedení…

Alternativa České pošty? Zásilkovna spustila před Vánoci novou službu

30.11.2019 22:39 Aktualizováno Česká společnost Zásilkovna letos představila službu Mezi námi, která usnadňuje zasílání balíků…

Konec stravenek v Česku? Desítky tisíc lidí přešly na nový způsob využití

29.11.2019 15:28 Stravenky zaměstnanci využívají při placení za oběd, ale často je dostávají jako součást svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama