Rozhlas ukončí vysílání glos kardinála Duky

Praha - Veřejnoprávní rozhlas nebude nadále vysílat glosy kardinála Dominika Duky. Arcibiskup to dnes uvedl na svém facebookovém profilu. Poděkoval také posluchačům i vedení Českého rozhlasu (ČRo) za to, že mu rádio vystoupení po čtyři roky umožňovalo.

Dominik Duka

Mluvčí rozhlasu Jiří Hošna webu iDnes.cz řekl, že jde o dlouho připravovanou změnu, nikoli o rozchod ve zlém. ČRo podle něj připravuje na rok 2015 novou koncepci vysílání o víře a etice a Dukovy glosy do ní prý "úplně nezapadly".

Duka měl v minulosti v živém vysílání s veřejnoprávním rádiem konflikt. Nešlo však o jeho glosy, ale o rozhovor, v němž Duka loni krátce před sněmovními volbami kritizoval některé okolnosti spojené s církevními restitucemi. Moderátorka rozhovor předčasně ukončila. Duka tehdy uvedl, že Český rozhlas tím nedodržuje zásady svobody a ironicky poděkoval za "cenzurované vysílání".

"Chci při této příležitosti poděkovat i vám všem, mým věrným i náhodným posluchačům. Provázeli jste po čtyři roky mé kratičké glosy, někdy více a jindy méně povedené. Chtěl jsem, aby to vždy byly podněty k vašemu vlastnímu přemýšlení. Dík patří i vedení Českého rozhlasu, který mi tato vystoupení umožnil," uvedl Duka na Facebooku.

"Zvláštní poděkování patří redaktorce Evě Hůlkové a jejím spolupracovníkům nejen za trpělivou ochotu naslouchat. Věřím, že k sobě najdeme cestu i v novém roce v nových médiích a těším se na další setkávání s vámi. Projekt pravidelných Glos nekončí - jen se s nimi nově setkáte na vlnách Radio Proglas, mém webu www.dominikduka.cz a na sociálních sítích," dodal.

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje