Kauza paterčat pokračuje: Asociální, trpím za pravdu, zuří patronka

Praha - Spor mezi patronkou prvních českých paterčat Klárou Vítkovou Rulíkovou s ministerstvem práce a sociálních věcí pokračuje. Rulíková obdržela od resortu kritický dopis, který jí vytýká její výroky na adresu romské rodiny, se kterou spolupracovala.

Ministerstvo práce a soc. věcí

Ministerstvo Rulíkovou v dopise kritizuje za porušení mlčenlivosti a za snížení důvěry ve veřejnou správu. Sama Rulíková ale považuje chování svého zaměstnavatele za asociální. Serveru Lidovky.cz si posteskla s tím, že za pravdu se vždy trpělo. 

"Vím, že se mě MPSV chystá vyhodit. Nebudu jim dávat příležitost k tomu, aby to udělali hned. Připadá mi, že zaměstnavatel, který se tímto stylem chová k zaměstnanci, který je po vážné operaci páteře, ke vdově se čtyřmi nezaopatřenými dětmi, je minimálně asociální," řekla serveru s tím, že se jedná o "hon na arodějnici".

Podle resortu Rulíková v interview přiblížila detaily z poskytnuté péče a informovala o finanční a sociální situaci rodiny paterčat a o rodinných zvyklostech, jež Kiňovi praktikují. "V neposlední řadě se v článku rovněž vyjadřujete k interním pracovněprávním vztahům na svém pracovišti a komentujete odborný přístup některých zaměstnanců Ministerstva k minoritě. Alarmující jsou Vaše slova i o případné možnosti odebrat paterčata z rodiny při údajné neschopnosti rodičů o ně náležitě pečovat," píše se v dopise, který má server k dispozici.

Ministerstvo reaguje na rozhovor, který Rulíková poskytla časopisu OnaDnes o rodině prvních českých paterčat. Prozradila v něm některé informace o soukromí členů rodiny Kiňových. "Naše pravidla na ně nefungují. Oni mají jiný rytmus života. Nejsou například zvyklí druhý den dojídat uvařené jídlo. Vyhodí ho. Den staré rohlíky nerozpečou, ale vyhodí. Je to jiné myšlení, ale doprčic, když na to nemám, tak přece šetřím, kde se dá!" řekla v rozhovoru.

Češi vybrali 30 milionů korun, koupí Ukrajině tank

03.10.2022 14:26 Češi se složili na nákup tanku pro Ukrajinu. Potřebných 30 milionů korun vybrala kampaň Dárek pro…

Výcvik ukrajinských vojáků v Německu kdosi špehoval pomocí dronů

03.10.2022 05:22 Během noci na sobotu kdosi pomocí dronů špehoval výcvik ukrajinských vojáků v Německu ve vojenském…

Chladné počasí si bere pauzu. Do Česka přijde babí léto

01.10.2022 06:30 Do Česka příští týden přijde babí léto. Postupně se začne oteplovat a od poloviny týdne denní…

Neštěstí v Bratislavě: Pět mrtvých, další se zranili po nárazu auta do…

03.10.2022 18:31 Nedělní nehoda na zastávce městské hromadné dopravy (MHD) v centru Bratislavy má pět obětí. Čtyři…

Ministerstvo zahraničí vyzvalo Čechy, aby opustili Rusko

03.10.2022 14:07 Ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení…

Dopady změny klimatu podle experta zvyšují pravděpodobnost migrace do měst

20.09.2022 14:19 Dopady změny klimatu podle Roberta Stojanova z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity…

Prezident Zeman v Lánech zapálil vatru k výročí Masarykova úmrtí

17.09.2022 21:01 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech na Kladensku zapálil Masarykovu vatru na počest 85. výročí…

Z Charlese je Karel. Jazykový ústav vysvětlil počeštění králova jména

09.09.2022 15:27 Aktualizováno Jméno nového britského krále se zřejmě v češtině bude vyskytovat ve dvou formách, a to jako Karel…

Související:

Právě se děje

reklama