Doktor Macek se opravdu ostře vysmál komunistům

Praha - Publicista a politický komentátor Miroslav Macek se svými pravidelnými glosami zabývá aktuálním tématům české i světové politiky. Dnes se velmi ostře pustil do komunistického poslance.

Miroslav Macek

Macek si nejprve všiml vnímání ukrajinské krize v našich médiích. "Celou neděli Radiožurnál zřetelně posmutnělými zprávami a komentáři hlásil, že příměří na Ukrajině se dodržuje," zamýšlí se.

Následně jej zaujala slova komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa, kterého cituje: "V debalcevském kotli je obklíčeno 6-8 tisíc vojáků, z nich je 2 200 mužů ze zemí NATO. Více než čtvrtina celkového stavu! Asi stovka mužů je z amerických speciálních jednotek, asi 100 britských výsadkářů, kolem stovky lidí z francouzské cizinecké legie, přibližně 100 vojáků z Polska, 30 Izraelců, 30 Chorvatů, dále tam jsou naverbovaní Litevci, Estonci, kosovští Albánci, Gruzíni, Bosňané, Turci, Švédové, Finové, Dánové, Němec ani jeden. Opravdu pestrá sestava bojovníků za svobodnou a demokratickou Ukrajinu, že?"

K tomu ostře dodává: "Silně doufám, že je to jen falešná propaganda. Nerad bych se dočkal doby, kdy bych jediné pravdivé informace slyšel z úst komunisty..."

Stranou nezůstaly ani útoky v Kodani. Útočníkem, který za nimi stojí, je 22letý mladík narozený v Dánsku. "Orwell by se divil, jak rychle se naučili novináři newspeaku...bohužel s neuvěřitelnou rychlostí dochází i na jiné totalitní praktiky, jím předpovídané..." dodal Macek.

Více než polovina Čechů pije denně až tři kávy

30.09.2021 11:48 Více než polovina Čechů (53,1 procenta) vypije denně dvě až tři kávy. Zhruba dvě procenta si jich…

Související:

Právě se děje

reklama