Postavení ženy je v Koránu lepší než v Bibli, tvrdí komunista

Praha – S blížícím se Mezinárodním dnem žen se poslanec KSČM zamýšlí nad postavením ženy v průběhu času. Postavení ženy v historii lidstva nikdy nebylo nic moc. V historii se vyvíjelo, ale nikdy nebylo rovnocenné postavení mužů, říká komunista Leo Luzar.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Irácká dívka s hidžábem

Průřez začíná biblickým stvořením světa, od křesťanského pojetí ženy se poslanec dostává i antice a judaismu. „Úmyslně se zde vyhýbám postavení žen v islámu. Jejich pozice v Koránu je lepší než v Bibli, spíše z pohledu majetkových a rodinných vztahů. Postavení muže je zde ale definováno, jako v jiných náboženstvích, s podřízenou rolí," říká Luzar s tím, že v současnosti jsou lidé ze strany médií konfrontováni s negativními prvky islámu.

Komunista cituje stránku sharia4czechia.com, kde se píše: „Vidíme-li u některých muslimů zvláštní zacházení se ženami, nebo zvyky v rozporu s výše uvedeným, je to problém osobnosti, předislámských zvyků nebo novodobých tradic a ignorování islámu. Každý je odpovědný sám za své skutky. Nikdo z lidí znalých islámu nebude obhajovat mrzačení žen, zneužívání žen, omezování práv žen, nucení žen do sňatků nebo fyzické tresty, tzv. vraždy ze cti a podobné věci. Také je nesmyslné si myslet, že muslimové budou své zásady a názory na ženy nutit nemuslimským ženám. Informovat je něco jiného než nutit."

„Ano, lze souhlasit, že negativní jednání se ženami ji silně ovlivněno sociálním, historickým, společenským vývojem, anebo také obyčejným rodinným příkladem. Lze také říci, že náš stávající stav je dosažen hlavě díky dlouhému a bolestivému zápasu žen plných obětí a utrpení," uvedl poslanec KSČM s tím, že motorem změny v západním světe nebyla myšlenka rovnoprávnosti, ale spíše ekonomická situace po válce a průmyslová a technologická revoluce.

„Žádné náboženství se nechystá přepsat své náboženské texty, hovořící o nerovném postavení žen a mužů. Žádná víra nevymazává ze svých náboženských textů pasáže o nevýznamnosti a podřízenosti žen. Žádné náboženství nehlásá pravdu o tmářství a hlouposti vykladačů slova božího ve své historii a dokonce je prohlašuji za svaté," rýpnul si Luzar a přidal návrh, jak se s podobnými problémy vypořádat.

„Jen rozšiřující se ateismus ve společnosti a rychlá odluka státu a církve může ženám v celém světě umožnit tu opravdovou rovnoprávnost, kterou si každoročně připomínáme 8. března, kdy slavíme Mezinárodní den žen," dodal komunista.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama