Postavení ženy je v Koránu lepší než v Bibli, tvrdí komunista

Praha – S blížícím se Mezinárodním dnem žen se poslanec KSČM zamýšlí nad postavením ženy v průběhu času. Postavení ženy v historii lidstva nikdy nebylo nic moc. V historii se vyvíjelo, ale nikdy nebylo rovnocenné postavení mužů, říká komunista Leo Luzar.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Irácká dívka s hidžábem
doporučujeme

Průřez začíná biblickým stvořením světa, od křesťanského pojetí ženy se poslanec dostává i antice a judaismu. „Úmyslně se zde vyhýbám postavení žen v islámu. Jejich pozice v Koránu je lepší než v Bibli, spíše z pohledu majetkových a rodinných vztahů. Postavení muže je zde ale definováno, jako v jiných náboženstvích, s podřízenou rolí," říká Luzar s tím, že v současnosti jsou lidé ze strany médií konfrontováni s negativními prvky islámu.

Komunista cituje stránku sharia4czechia.com, kde se píše: „Vidíme-li u některých muslimů zvláštní zacházení se ženami, nebo zvyky v rozporu s výše uvedeným, je to problém osobnosti, předislámských zvyků nebo novodobých tradic a ignorování islámu. Každý je odpovědný sám za své skutky. Nikdo z lidí znalých islámu nebude obhajovat mrzačení žen, zneužívání žen, omezování práv žen, nucení žen do sňatků nebo fyzické tresty, tzv. vraždy ze cti a podobné věci. Také je nesmyslné si myslet, že muslimové budou své zásady a názory na ženy nutit nemuslimským ženám. Informovat je něco jiného než nutit."

„Ano, lze souhlasit, že negativní jednání se ženami ji silně ovlivněno sociálním, historickým, společenským vývojem, anebo také obyčejným rodinným příkladem. Lze také říci, že náš stávající stav je dosažen hlavě díky dlouhému a bolestivému zápasu žen plných obětí a utrpení," uvedl poslanec KSČM s tím, že motorem změny v západním světe nebyla myšlenka rovnoprávnosti, ale spíše ekonomická situace po válce a průmyslová a technologická revoluce.

„Žádné náboženství se nechystá přepsat své náboženské texty, hovořící o nerovném postavení žen a mužů. Žádná víra nevymazává ze svých náboženských textů pasáže o nevýznamnosti a podřízenosti žen. Žádné náboženství nehlásá pravdu o tmářství a hlouposti vykladačů slova božího ve své historii a dokonce je prohlašuji za svaté," rýpnul si Luzar a přidal návrh, jak se s podobnými problémy vypořádat.

„Jen rozšiřující se ateismus ve společnosti a rychlá odluka státu a církve může ženám v celém světě umožnit tu opravdovou rovnoprávnost, kterou si každoročně připomínáme 8. března, kdy slavíme Mezinárodní den žen," dodal komunista.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dagmar Pecková promluvila: Babišovci mě chtěli zlikvidovat, tak si…

18.09.2019 00:37 Aktualizováno Mezzosopranistka Dagmar Pecková skončila jako operní pěvkyně. V rozhovoru s Pavlem Štruncem pro web…

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Reportéři ČT vyjeli na Čapí hnízdo: Pražáci zas*aný, zloději. Máme rádi…

12.09.2019 22:43 Aktualizováno Novináři České televize se vydali na Čapí hnízdo, kde točili reportáž. V ní se mimo jiné ptali lidí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama