Vrah z Uherského Brodu sledoval počínání policie v televizi

Praha – Ve čtvrtek Českou republikou zněly sirény a zvony na památku obětí útoků v Uherském Brodě a rodiny se postupně loučí s mrtvými. Kvůli pochybnostem o správnosti policejního zásahu probíhá vyšetřování, na které je uvaleno embargo. Na veřejnosti se i přesto objevila závažná informace, vrah osmi lidí podle všeho sledoval manévry policie v přímém přenosu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vchod do restaurace Družba v Uherském Brodě, kde 24. 2. 2015 byla spáchaná masová vražda osmi lidí.
doporučujeme

Petr Gabriel se dlouhé dvě hodiny schovával na záchodě restaurace Družba, zatímco o pár metrů dál se pohyboval člověk, který střílel do nevinných lidí. Zážitky Petra Gabriela otřásly celou zemí. V rozhovoru pro časopis Respekt pak muž dopodrobna vyprávěl svůj příběh. Zmínil také novou šokující informaci. Pachatel Zdeněk K. podle něj vše sledoval v televizi.

„Hrálo to nahlas, slyšel jsem znělky zpravodajství," vypověděl Gabriel, který podle svých slov předtím slyšel také zvonit telefony. To se příbuzní obětí s největší pravděpodobností snažili marně dovolat svým blízkým. „Bylo to strašně depresivní, protože to byla chvíle, kdy mi došlo, že už ty telefony nikdo vzít nemůže," dodal muž, který v den masakru na záchodech čekal, jestli i jeho střelec zabije. Gabriel a jeho manželka doteď nechápou, proč se ho policisté nepokusili dostat ven z budovy mnohem dříve.

Právě kvůli možnosti, že pachatel mohl vše sledovat v televizi, kritizoval veřejně ministr vnitra Milan Chovanec starostu Uherského Brodu, který ve vysílání ČT24 prozradil informaci o tom, že se Petr Gabriel v budově skrývá. „Jedním z rizik včerejšího policejního zásahu byla upovídanost pana starosty. Profesionální terorista by nad takovým online zdrojem zaplesal," napsal Chovanec na svém twitterovém profilu druhý den po masakru. Později se ukázalo, že starosta informace televizi řekl až několik minut po sebevraždě střelce.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi si střílí z Babiše. Jeho twitter využívají jako svéráznou seznamku

20.10.2019 15:56 Desítky lidí začaly o víkendu využívat twitterový účet premiéra Andreje Babiše (ANO) jako svéráznou…

Paličatý beran zastavil vlak u Šternberka, nakonec potrkal majitele

18.10.2019 10:38 Paličatý beran na útěku zastavil u Šternberka na Olomoucku vlak. Zvíře stálo na kolejích a nechtělo…

Chcete se mít v důchodu dobře? Studie ukázala, kam se musíte odstěhovat

13.10.2019 22:10 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

Dusno kvůli Xaveru Veselému: Videa pro Hrad? Hrušínský i Wollner to…

09.10.2019 19:55 Internetová televize XTV, kde působí moderátor Luboš Xaver Veselý, uzavřela s Pražským hradem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama