Vrah z Uherského Brodu sledoval počínání policie v televizi

Praha – Ve čtvrtek Českou republikou zněly sirény a zvony na památku obětí útoků v Uherském Brodě a rodiny se postupně loučí s mrtvými. Kvůli pochybnostem o správnosti policejního zásahu probíhá vyšetřování, na které je uvaleno embargo. Na veřejnosti se i přesto objevila závažná informace, vrah osmi lidí podle všeho sledoval manévry policie v přímém přenosu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vchod do restaurace Družba v Uherském Brodě, kde 24. 2. 2015 byla spáchaná masová vražda osmi lidí.
doporučujeme

Petr Gabriel se dlouhé dvě hodiny schovával na záchodě restaurace Družba, zatímco o pár metrů dál se pohyboval člověk, který střílel do nevinných lidí. Zážitky Petra Gabriela otřásly celou zemí. V rozhovoru pro časopis Respekt pak muž dopodrobna vyprávěl svůj příběh. Zmínil také novou šokující informaci. Pachatel Zdeněk K. podle něj vše sledoval v televizi.

„Hrálo to nahlas, slyšel jsem znělky zpravodajství," vypověděl Gabriel, který podle svých slov předtím slyšel také zvonit telefony. To se příbuzní obětí s největší pravděpodobností snažili marně dovolat svým blízkým. „Bylo to strašně depresivní, protože to byla chvíle, kdy mi došlo, že už ty telefony nikdo vzít nemůže," dodal muž, který v den masakru na záchodech čekal, jestli i jeho střelec zabije. Gabriel a jeho manželka doteď nechápou, proč se ho policisté nepokusili dostat ven z budovy mnohem dříve.

Právě kvůli možnosti, že pachatel mohl vše sledovat v televizi, kritizoval veřejně ministr vnitra Milan Chovanec starostu Uherského Brodu, který ve vysílání ČT24 prozradil informaci o tom, že se Petr Gabriel v budově skrývá. „Jedním z rizik včerejšího policejního zásahu byla upovídanost pana starosty. Profesionální terorista by nad takovým online zdrojem zaplesal," napsal Chovanec na svém twitterovém profilu druhý den po masakru. Později se ukázalo, že starosta informace televizi řekl až několik minut po sebevraždě střelce.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetina Čechů je s EU nespokojena. Většina lidí v něm vidí výhody

23.04.2019 19:13 Přibližně třetina lidí v České republice zastává názor, že členství v Evropské unii má více nevýhod…

loading...

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama