Fašistická armáda, havlovská propaganda a výhrůžky. Mladí komunisté brojí proti USA

Praha – Čeští komunisté zásadně nesouhlasí s průjezdem amerického konvoje přes Českou republiku. Předseda poslanců KSČM Kováčik se nechal v nedělní Partii slyšet, že v souvislosti s celou akcí mohlo dojít k porušení ústavy. Komunistický svaz mládeže jde ve své rétorice ještě dál.

Na demonstraci dorazila i skupinka komunistů.
doporučujeme

„Nejde o klasický průjezd, kterých je několik za rok. Rozhodnutí Sobotkovy vlády nemusí být úplně v souladu s Ústavou," uvedl na Primě Pavel Kováčik, podle kterého v tomto konkrétním případě nemůžeme mluvit o průjezdu konvoje. Upozorňuje na to, že pokud se zde americká armáda zdrží déle než 48 hodin, je možné hovořit o pobytu. A ten musí schválit celá sněmovna, což se nestalo.

Kováčikovi mladší kolegové jdou ještě dál. „Konvoj fašistické armády se chystá projet českým územím a již v předstihu se vyhrožuje tresty za sabotáž této provokace. Na stránkách armádních novin se to jen hemží vyhrůžkami o trestním postihu každého, kdo byť jen slovem projeví nevoli k vojsku, které již delší čas poskytuje podporu fašismu na Ukrajině," stojí v prohlášení Komunistického svazu mládeže.

Celá situace podle svazu jen mate občany. Starší jako by se probudili před sedmdesáti lety, mladší mají ve všem chaos. „Žijeme v zemi, kde lze beztrestně střílet po prezidentovi, ale hodit rajče po fašistovi se trestá podle zákona," zlobí se mladí komunisté. Češi jsou podle nich už 25 let ideově připravování na transformaci politického prostředí na fašistický fanatismus. „U mladé populace se proces zčásti zdařil a havlovská mládež je opravdu připravena na svůj nacistický úkol v Evropské společnosti," tvrdí Komunistický svaz mládeže.

Teenageři jsou podle svazu ve velkém ohrožení. „Mládež vychovaná ve fašistickém duchu havlovské propagandy nedokáže racionálně zdůvodnit svou psychopatickou lásku ke kapitalismu. Jsou nezaměstnaní, bez budoucnosti, utopení v alkoholu a drogách. Bez marihuany by byl život průměrného kapitalistického teenagera způsobilý akorát k rychlé sebevraždě," myslí si mladí komunisté, podle kterých právě takoví jedinci hledají alternativu v násilí a proamerickému fanatismu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se chovat při požáru? Tady je několik rad, hašení vodou někdy nepomáhá

09.08.2020 13:35 Vzhledem k událostem posledních dní, kdy došlo k tragickém požáru panelového domu v Bohumíně, je…

Prague Pride: Ředitelka festivalu LGBT+ prozradila, co si dává za cíl

08.08.2020 17:17 Letošní rok se opět koná pravidelný festival hrdosti sexuálních menšin známý jako Prague Pride.…

Hasiči a meteorologové varují před požáry. Za porušení nařízení hrozí…

30.07.2020 08:10 Meteorologové vydali pro část České republiky výstrahu před rizikem vzniku požárů. Na zvýšené…

Brnem se kutálí obří hrášek. Připomíná výročí Mendela

05.07.2020 20:17 V Brně centru Brna se objevil obří hrášek. V průměru má sedm metrů a je upoutávkou na blížící se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama