Česká televize je pod brutálním tlakem, Vyvadil je prý lůzr a ostatní jsou blázni

Praha - Česká televize se potýká s tlakem, který se nově týká i zahraniční politiky. Na debatě Kolegia Paměti národa to prozradil šéf zahraniční redakce České televize Michal Kubal.

Přidejte svůj názor 102 komentářů

Česká televize

Společnost Post Bellum a Kolegium Paměti národa uspořádaly debatu o českých médiích s názvem "Česká média v roce nula". Debaty, jejíž průběh moderoval Robert Břešťan ze serveru Hlídací Pes, se zúčastnili novináři Michal Kubal, Daniela Drtinová, Lenka Zlámalová a Sabina Slonková.

Hned v úvodu debaty přišla řeč na Českou televizi, která se nyní nachází pod tlakem "Ten tlak je brutální. Nemyslím si, že by vnitropolitický tlak byl jiný, než jsme už zažívali. Věc, která je nová, je zahraničně-politický tlak, a objevil se v posledním roce v souvislosti s ukrajinskou krizí" upozornil šéf zahraniční redakce ČT Kubal.

Tlak se podle něpj projevuje zejména množstvím stížností na práci zahraničního zpravodajství. "Můžeme se bavit o tom, nakolik je motivace některých českých politiků čistě vnitropolitická a nakolik v tom má prsty třetí mocnost. Tlak je to ale enormní. Někdo se zřejmě cíleně snaží vyhledávat sebemenší chyby, které Česká televize udělala, a vystupuje zcela v souladu s doktrínou ruské propagandy, která říká nemusíte věřit Kremlu, ale byli bychom rádi, kdybyste nevěřili vůbec nikomu," dodal Kubal.

Kdo na Českou televizi ale tlačí nejvíce? "Je to pestrý spolek. New World Order, bývalá mluvčí KSČM Monika Hoření, lidé, kteří se točí kolem Jiřího Vyvadila. Je těžké neustále vyvracet některé argumenty, které se nezakládají na pravdě, vysvětlovat, proč jsme nepsali o výzvě německých akademiků varujících před třetí světovou válkou..." upozornil Kubal.

"Já jsem si teď trochu oddechla, protože jsem si myslela, že to je někdo výrazně mocnější a vlivnější. Jaký vliv má Vyvadil, je to v podstatě společenský lůzr a ti další lidé jsou v podstatě blázni," oddechla si Zlámalová.

Podle Kubala se situace změnila po 17. listopadu a návštěvě premiéra Sobotky ve Spojených státech, svůj vliv má ale i průjezd amerického konvoje. "Nevyřčený tlak i přímé výroky, že Česká televize je jednostranná, které zaznívají i od některých politiků ČSSD, tak trochu začíná mizet. I z Bruselu začíná zaznívat, pozor je tu ruská propaganda a je zapotřebí jí nějak čelit," upozornil Kubal.

Zároveň se diví, kde berou stěžovatelé čas na hledání hledání chyb České televize. "Čím se živí, když mají čas, aby probírali hodiny a hodiny televizního vysílání a hledali tam, že v jedné reportáži měl obyčejnou chybou jeden a ten samý voják jednou titulek rebel a podruhé ukrajinský voják? Mohu jen spekulovat," dodal Kubal.

Na celý záznam debaty se můžete podívat zde:

Zdroj: YouTube
Vstupte do diskuze (102)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama