Ovčáček si kompenzuje trauma? Tvrdá kritika zleva

Praha/Náchod - Zastupitel města Náchoda za KSČM Pavel Janeček se ostře pustil do tiskového mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka. Má pro něj i jednu radu

Jiří Ovčáček, český novinář a tiskový mluvčí. Od prosince 2013 je mluvčím Miloše Zemana a následně i ředitelem Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky

Janeček se zájmem sledujie "rádoby strmě stoupající „kariéru" Jiřího Ovčáčka", není proto překvapený vyjádřením, v němž Ováček uvedl, že na práci v Haló novinách není hrdý.

"Je možné si položit akademickou otázku, zda tehdejší šéfredaktor tohoto deníku je hrdý na práci Jiřího Ovčáčka. Články tohoto „génia", který má za to, že se zhostí každé práce mnohdy lépe než ten, který jej prací pověřil, je možné si přečíst ještě dnes. Rozhodně psal s nadšením a velkým zanícením pro věc," podotkl Janeček.

Lidé by podle něj měli vždy dělat to, čemu věří, a konkrétně kroky Ovčáčka podle zastupitele nebudí přílišnou důvěru. "Nedostudované vysoké školy, nepříliš hvězdné působení v PR oddělení Úřadu vlády ČR, krátké šéfování PR oddělení v ČSSD za vlády Jiřího Paroubka, to vše nepřineslo zřejmě tomuto ambicióznímu mladíkovi uspokojení," udeřil.

Přiznává, že vysoko jej vynesl deník Právo, kde krátce působil. "Předtím stihl být ještě redaktorem bulvárního Blesku. Možná si kompenzuje častým střídáním různých míst nějaké své životní trauma. Ani kdysi Ovčáčkovy zelené vlasy nejsou totiž patentem na rozum," pokračuje Janeček.

Podle zastupitele je otázkou, jestli jeho práce pro prezidenta republiky není pouze uspokojení jeho ega. "Možná by veřejnost i novináři raději slyšeli odpovědi od prezidenta Miloše Zemana a věřím, že by se tak Jiří Ovčáček mohl vyvarovat různým trapasům. Všichni jsme zvědaví, kde tento dnes hradní tiskový mluvčí skončí v dalším angažmá. V Haló novinách to, doufám, určitě nebude. Máme však jednu dobrou radu. Bylo by vhodné dostudovat alespoň jednu vysokou školu, nežli svou přítomností oblaží dalšího politika," dodal Janeček.

Zájem o roušky, respirátory i antigenní testy v řetězcích klesl

19.07.2021 13:27 Tuzemské potravinářské řetězce sledují oproti předchozím měsícům nižší zájem o roušky, respirátory…

Praha nepovolila velkoplošné obrazovky, lidé na fotbal vyrazili do…

03.07.2021 21:01 Na vyprodané zahrádce restaurace v Riegrových sadech na Žižkově fotbaloví fanoušci do posledních…

Zkuste ulovit záhadná svítící oblaka

29.06.2021 12:51 Opět je tu období, kdy můžete po západu Slunce sledovat tzv. noční svítící oblaka. Jak vypadají?…

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 14:31 NÁZOR - Komentář Lukáše Kovandy hodnotící ekonomické body předvolebních priorit ČSSD, zejména pak…

Související:

Právě se děje