Vstup nepřizpůsobivým zakázán, rozhodla brněnská kavárna. Pak to začalo

Brno – Brněnská kavárna Café Chat Noir se rozhodla vypořádat s problémovými hosty rázným způsobem. Zakázala vstup všem „nepřizpůsobivým“. Jedna ze zákaznic kavárny na případ upozornila organizaci Hate Free, která se snaží bojovat proti diskriminaci všeho druhu. Pak se na sociálních sítích strhlo peklo.

Ilustrační fotografie

„Dnes jsme s několika kamarády byli v kavárně Chat Noir v Brně. Všude měli rezervačky, ale zároveň tvrdili, že si můžeme sednout, kam chceme. Bylo to divné, tak jsem se optala, o co jde. Servírka pronesla: 'To je kvůli cigánům, oni sem začali poslední dobou chodit.' Zvedli jsme se a na protest odešli," popisovala svoji zkušenost na Facebooku Petra Němcová.

Dodala zároveň, že pokud má podnik problém dovnitř pustit „cigány", je to pro ni rasistický podnik, kam už nevkročí. A k tomu stejnému vyzvala i další.

Reakce ze strany kavárny na sebe nenechala dlouho čekat. „Vážení hosté kavárny Café Chat Noir, děkujeme velice za Vaše názory, ať jsou již pozitivní či negativní. Myslím si, že mohu reagovat na text slečny Němcové, ale nestojí nám za ztrátu našeho času. Tato slečna si může jako svobodný občan otevřít svoji kavárnu a obsluhovat koho si přeje. V naší kavárně se snažíme o maximální kvalitu, čistotu a spokojenost především těch co si našich služeb váží. Shrnuto a podtrženo - zákaz konzumace vlastních nápojů a potravin v kavárně stejně jako na zahrádce kavárny CAFÉ CHAT NOIR. NEPŘIZPUSOBIVÝM VSTUP ZAKÁZÁN. Takže slečno, jen doufám, že Vy i Vám podobní naši kavárnu budete doživotně sabotovat. Spokojenost pak bude jistě na obou stranách. Krásný páteční večer, majitel této kavárny," komentovala kauzu kavárna prostřednictvím svého majitele.

Na Facebooku se objevily reakce podporující obě strany. „Pokud jde o soukromý podnik, je do toho každému velké ho... koho si tam vpustí, a vy se starejte, o co máte - aby se všichni nepřizpůsobivý konečně začlenili mezi slušné lidi, což má být mj. i vaší pracovní náplní - tato práce se vám zatím jaksi nedaří přátelé!" napsala například uživatelka s přezdívkou Helena Pt.

„Super reklama, jsem rád, že vím, kde je v Brně takový podnik. Moc rád zajdu, když vím, že nebudu obtěžován nějakými parazity z nepřizpůsobivé skupiny obyvatel," přidal se do debaty uživatel Detektiv Brůžek.

Ti, kteří s jednáním kavárny nesouhlasí, přirovnávají zákaz k dění v nacistickém Německu, kde do většiny podniků nemohli vstoupit Židé.

„Černá kočka jen pro bílé kočky," napsala Petra Němcová. Uživatelka Miriam Kaniokova ke kauzu komenotovala slovy : „Rasizmu sa neprispôsobíme."

Po vlně kritiky kavárna vydala ještě jedno prohlášení. „Poslední dodatek k této debatě: Nepřizpůsobivý host, ať už je psáno jakkoli, není použito proti Romům, ale proti těm kteří nepřizpůsobivým chováním narušují klid a pohodu v naší kavárně," uvedl majitel na Facebooku.

Cellou diskuzi si můžeze předčíst v jednotlivých odkazech.

Témata: Brno | rasismus | Romové

Češi vybrali 30 milionů korun, koupí Ukrajině tank

03.10.2022 14:26 Češi se složili na nákup tanku pro Ukrajinu. Potřebných 30 milionů korun vybrala kampaň Dárek pro…

Výcvik ukrajinských vojáků v Německu kdosi špehoval pomocí dronů

03.10.2022 05:22 Během noci na sobotu kdosi pomocí dronů špehoval výcvik ukrajinských vojáků v Německu ve vojenském…

Chladné počasí si bere pauzu. Do Česka přijde babí léto

01.10.2022 06:30 Do Česka příští týden přijde babí léto. Postupně se začne oteplovat a od poloviny týdne denní…

Neštěstí v Bratislavě: Pět mrtvých, další se zranili po nárazu auta do…

03.10.2022 18:31 Nedělní nehoda na zastávce městské hromadné dopravy (MHD) v centru Bratislavy má pět obětí. Čtyři…

Ministerstvo zahraničí vyzvalo Čechy, aby opustili Rusko

03.10.2022 14:07 Ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení…

Dopady změny klimatu podle experta zvyšují pravděpodobnost migrace do měst

20.09.2022 14:19 Dopady změny klimatu podle Roberta Stojanova z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity…

Prezident Zeman v Lánech zapálil vatru k výročí Masarykova úmrtí

17.09.2022 21:01 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech na Kladensku zapálil Masarykovu vatru na počest 85. výročí…

Z Charlese je Karel. Jazykový ústav vysvětlil počeštění králova jména

09.09.2022 15:27 Aktualizováno Jméno nového britského krále se zřejmě v češtině bude vyskytovat ve dvou formách, a to jako Karel…

Související:

Právě se děje

reklama