Dvacet muslimů napadlo v Olomouci odpůrce islámu a imigrace. Křičeli, že budeme otroky

Olomouc - Skupina 15 až 20 zahraničních studentů dnes odpoledne v centru Olomouce slovně zaútočila na dva aktivisty, kteří naproti radnici postavili stánek s peticí proti kvótám na imigranty. Při incidentu nebyl nikdo zraněn a policie zjišťuje, zda cizinci nespáchali přestupek. Organizátoři petice tvrdí, že jim zahraniční studenti zdemolovali stánek. Na cizince podali trestní oznámení.

Přidejte svůj názor 173 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková ČTK řekla, že odpoledne ke stánku s peticí proti kvótám na imigranty přistoupila skupina zhruba 15 osob. "Jednalo se o cizince, kteří slovně vyjádřili svůj nesouhlas s probíhající peticí. Jeden z nich se snažil stánek poškodit. V jeho jednání mu však zabránili přítomní policisté. K fyzickému napadení, ke zranění ani ke škodě na majetku nedošlo," uvedla.

"Za pár let budete jen našimi otroky. Stejně si vás koupíme," měl také ve čtvrtek na členy protiislámské iniciativy řvát jeden z mužů.

Zástupci iniciativy Islám v ČR nechceme (IVČRN) uvedli, že petiční stánek v centru Olomouce se znelíbil skupině zhruba 20 muslimů, kteří na aktivisty už čekali. "Přišli a začali do všeho kopat. Petiční stánek naprosto zdemolovali. Zastavil je až rázný přístup policistů, kteří útočníky zpacifikovali," sdělil ČTK mluvčí iniciativy Artur Fišer. Na místo podle něj přijely čtyři hlídkové vozy policie. "Napadení členové IVČRN následně podali na muslimské útočníky trestní oznámení," dodal.

Incident potvrdil rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller. "Skupina antiislamistů nechávala podepsat kolemjdoucí petici proti imigraci. Několik zahraničních studentů Univerzity Palackého šlo okolo a po pár ostřejších slovech na adresu antiislamistů jeden ze studentů strhl plakát vyzývající k boji proti přistěhovalectví. Toť vše," uvedl Miller na svém facebookovém profilu.

Vedení univerzity si zahraničního studenta, který z petičního stánku strhl plakát, pozve k pohovoru. "Buď já nebo pan děkan si dotyčného pozveme a vysvětlíme mu, že takto to dělat v ČR nebudeme. Jestli chce, ať si založí vlastní petici Chceme v ČR přistěhovalce a já ji klidně podepíšu jako první. Po otcovské domluvě bude možná i nějaká sankce, ale zatím nechci předbíhat," podotkl rektor.

Evropská komise navrhla, aby další země osmadvacítky v příštích dvou letech převzaly od Itálie a Řecka 40.000 žadatelů o azyl. Na Česko by mělo připadnout 1328 lidí. Česko ale s povinnými kvótami na přerozdělování uprchlíků nesouhlasí a bude se v rámci EU snažit, aby neprošly.

Reakce poslance Marka Černocha:

Ve čtvrtek se na náměstí v Olomouci odehrál incident u provizorního petičního stánku hnutí Islám v ČR nechceme, kde byly k dispozici podpisové archy petice proti povinným kvótám na přijímání uprchlíků do ČR. Kolem stánku se shlukla skupina Arabů, kteří křičeli: „Do 15 let budete naši otroci!". Podle svědků šlo o značně vyhrocenou situaci, při níž se místní občané doslova báli o život. Aby toho nebylo málo, tento incident pokračoval ještě v pátek, kdy znovu skupina asi 20 Arabů začala agresivně ničit vybavení aktivistů IVČRN hned při jeho vybalování. Situace eskalovala tak, že musela zakročit Policie ČR.

Nebudu lidi paušalizovat a házet všechny muslimy do jednoho pytle, ale je vidět, jak tito lidé myslí a jaký mají cíl. Je nejvyšší čas, ne-li pozdě, sundat si růžové brýle a vytáhnout hlavy z písku a říct, že se velice pletou! Žádný občan České republiky nebude ničí otrok a tito lidé se s takovým názorem mohou vydat zpět do své vlasti. My žijeme ve své zemi a nikdo nám nebude říkat, že budeme jeho otroky. Na to je jediná odpověď: NEBUDEME!

Nechci se připojovat k rozněcování jakékoli náboženské, etnické či jiné nesnášenlivosti v naší zemi, ale když vidím plány EU, jak se vypořádat s vlnou imigrantů, je nutné se proti tomu postavit. Evropská komise, jak už asi většina lidí ví, chce, aby Česká republika přijala 1328 uprchlíků, Syřanů a Eritrejců, kteří se přes Středomoří dostali do Evropy. A já musím znovu zdůraznit svůj kategorický nesouhlas s tím, aby naší zemi někdo diktoval, kolik máme přijmout imigrantů. Pomáhat druhým je správné, ale vše má své meze. Je nanejvýš třeba přehodnotit tyto své postoje a nahlížet na problém invaze do Evropy reálně. Ano, ve světle událostí poslední doby mám neodbytný pocit, že jde opravdu o cílenou invazi. Podle informací zpravodajských služeb jsou uprchlíci často mladí muži v produktivním věku a s vojenským výcvikem. Obávám se, že pohlížet na pomoc těmto, zdůrazňuji, ilegálním imigrantům jako na svou povinnost, je hluboký omyl, který by se nám a našim dětem fatálně vymstil. Důrazně apeluji na všechny své kolegy-politiky, a to nejen naše, ale zejména ty evropské. Je třeba důrazně odmítnout jakékoliv nesmyslné kvóty, radikálně změnit azylové právo, učinit Evropu pro takovou imigraci jako zcela nedostupnou a neatraktivní. A to rychle.

Masový příliv imigrantů znamená nejen bezpečnostní riziko, ale nutně povede k eskalaci obrovských sociálních, zdravotních, ekonomických a kulturních problémů.

Česká republika není státem, který by striktně odmítal přijmout občany jiných zemí, právě naopak. Češi jsou solidární národ. Ale mojí povinností je v první řadě hájit práva a bezpečnost našich občanů.

Návrh hnutí Úsvit na novelu zákona o církvích, který zabraňuje šíření nebezpečných náboženství v České republice bude brzy projednávat Poslanecká sněmovna. Věřím že nás a náš návrh podpoří i poslanci jiných stran.

Loading...
Vstupte do diskuze (173)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Reportéři ČT vyjeli na Čapí hnízdo: Pražáci zas*aný, zloději. Máme rádi…

12.09.2019 22:43 Aktualizováno Novináři České televize se vydali na Čapí hnízdo, kde točili reportáž. V ní se mimo jiné ptali lidí…

Dusno kvůli České televizi: Důkaz o manipulaci? Voliči nebudou nadšení, až…

09.09.2019 18:54 Aktualizováno Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek tvrdí, že Česká televize ovlivňuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama