Útok muslimů v Olomouci: Všechno bylo jinak, říká novinář

Olomouc – Skupinka zahraničních studentů slovně napadla v Olomouci při páteční petiční akci několik lidí z aktivity Islám v České republice nechceme. Muslimští studenti podle protiislámkých aktivistů křičeli slova o jejich zotročení. Podle přítomného novináře se však celá věc odehrála trošku jinak.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Útok, který je popisován jako bezprecedentní útoku muslimů na občany, se podle šéfredaktora Olomouckého deníku, který na místě také byl, odehrál poněkud jinak, než bylo v médiích popisováno. Vše komentoval na sociálních sítích.

Vážení čtenáři, jelikož jsem incident viděl na vlastní oči, dovolím si k němu napsat pár slov.

1) Nebylo to zdaleka tak dramatické, jak líčí "kolegové" z jiných médií. Skupina arabských studentů, kteří v Olomouci normálně fungují, a nikdy s nimi nebyl žádný problém, vyjádřila zcela pochopitelně svůj nesouhlas s xenofobní peticí. K pošťuchování (ano, nebyl to žádný útok) došlo až po provokacích iniciátorů petice

2) Jestli mě něco znepokojilo, bylo to chování iniciátorů petice. Paní, co celou dobu stála u petičního stánku a píše tady do naší diskuze, najednou hystericky běhala a křičela (na adresu studentů): "Proboha, kde se tady ti lidi vzali, my je tady nechceme." Daleko větší znepokojení ve mě ale vyvolala organizovanost celé petiční akce, na náměstí působilo hned několik aktivistů skupiny Islám v ČR nechceme, měli jej rozdělené na zóny a cíleně vyvolávali v lidech paniku. V několika těchto lidech jsem poznal někdejší (a zřejmě stálé) sympatizanty nacismu a adorovatele Adolfa Hitlera (neonacistickou scénou v České republice jsem se dlouho zabýval a její aktéry znám, několikrát jsem proti nim svědčil u soudu).

3) Výrok o otrocích jsem neslyšel. Většina studentů mluvila v arabštině, nevím, jestli bylo na místě tolik kovaných arabistů, aby jejich komunikaci dokázali přeložit. Zato jsem slyšel slova organizátorů petice "jak by s tímto plevelem rychle zatočili a že existuje jen jedno řešení"

4) Chápu znepokojení lidí z faktu, že Česká republika bude přijímat uprchlíky z arabských zemí, nicméně se jedná o marginální číslo. Ve skutečnosti podobný počet uprchlíků přijímáme každý rok a nikdy o tom nikdo nemluvil, protože to nikdy nebyl žádný problém.

Lidé bděte, ale nenechávejte se zmanipulovat.

Martin Dostál, šéfredaktor Olomouckého deníku

Psali jsme

Na to ale obratem zareagovalo hnutí Islám v České republice nechceme a na svém stránce vyvěsil následující reakci.

Chcete vidět sluníčkáře-šéfredaktora lhát jak normalizační Dikobraz a rektora Univerzity Palackého v Olomouci tyhle nesmysly sdílet?

Rychlé vyjádření IVČRN:
LEŽ 1: naš petiční tým ve složení dvě ženy a jeden muž žádným způsobem s muslimskou přesilou nekomunikoval ani je neprovokoval, v klidu si rozkládali petiční stánek - v ten okamžik byl napaden a stánek povalen. Jestli pan Dostál, "šéfredaktor" Olomouckého týdeníku považuje výkon Práva petičního, navíc v takovéto kritické otázce mající širokou podporu veřejnosti, za provokaci - asi by neměl svou funkci dále vykonávat. Dále - v okamžiku útoku briskně zasáhla PČR - kdovíjak by se situace vyvíjela bez ní.

LEŽ 2: naš petiční tým neměl olomoucké náměstí rozdělené na žádné zóny, od stánku se vůbec nevzdálil.

ZAVÁDĚJÍCÍ VÝROK 3: urážky o "českých otrocích" pronesli oni "bezproblémoví" studenti medicíny UPOL už ve čtvrtek, tedy den předem.

LEŽ 4: takovýto objem uprchlíků z rizikových a kulturně zcela odlišných zemí typu Sýrie, Somálsko, Eritrea ČR tedy pravidelně rozhodně nepřijímá.

LEŽ 5: zmínku o neonacistech považujeme za opravdu vážné a nepravdivé obvinění, které nechť pan Dostál podloží konkrétním faktem, nebo ať počítá s následky.

Psali jsme: 

Loading...
Témata: Muslimové | islám | olomouc
Vstupte do diskuze (50)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Reportéři ČT vyjeli na Čapí hnízdo: Pražáci zas*aný, zloději. Máme rádi…

12.09.2019 22:43 Aktualizováno Novináři České televize se vydali na Čapí hnízdo, kde točili reportáž. V ní se mimo jiné ptali lidí…

Dusno kvůli České televizi: Důkaz o manipulaci? Voliči nebudou nadšení, až…

09.09.2019 18:54 Aktualizováno Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek tvrdí, že Česká televize ovlivňuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama