Tohle nikdo nečekal. Ivo Rittigovi dorazila omluva z vysokých míst

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se na příkaz soudu omluvil lobistovi a podnikateli Ivo Rittigovi za svůj dva roky starý výrok ve sněmovně. Rittig na to upozornil na Twitteru.

Kancelář Ivo Rittiga

Výrok, za který se Zaorálek omluvil, zazněm ve sněmovně 14. 6. 2013. "Uvedl jsem tvrzení, že u pana Rittiga a Janouška našli 150 milionů a deset kilo zlata. Vzhledem k tomu, že toto mé tvrzení je ve vztahu k Vaší osobě nepravdivé, tímto se Vám za jeho veřejné pronesení omlouvám," píše Zaorálek v omluvě.

Rittig si omluvný dopis nenechal pro sebe a obratem jej vystavil na Twitteru: "Dorazilo v pořádku do Monaka. Omluva přijata ;-)" napsal k tomu.

Soud už dříve rozhodl, že omluva lobbistovi Ivu Rittigovi náleží. "Nerozumím tomu. Když nevadí, že jsem se o někom zmínil, že se o něm říká, že je lupič, tak proč má vadit a já se mám omlouvat za to, že jsem zmínil, že se u něj možná našlo zlato a miliony. To, že se u někoho něco najde nebo nenajde by snad nemělo být něco, co ho automaticky uráží nebo poškozuje jeho dobré jméno. Pro mě je nepochopitelné, proč bych se za tohle měl omlouvat, zvlášť když je situace taková, že pan Rittig je obviněn a je podezření, že u něj docházelo k legalizaci výnosů z trestné činnosti," sdělil už dříve Lubomír Zaorálek serveru EuroZprávy.cz.

Vysvětlil také, proč se o celé věci tehdy ve Sněmovně zmínil. "Celá kauza mě zajímala jenom proto, že to bylo projednáváno ve Sněmovně a jednalo se o to, jestli bude nebo nebude pokračovat vláda Petra Nečase. Já jsem zmínil některá jména jen proto, že tehdy Petr Nečas tvrdil, že se nic neděje a že se pokračuje. Já jsem v argumentaci ve Sněmovně použil to, co se objevilo ve všech sdělovacích prostředcích - že se na vrcholných úrovních úřadu vlády udržovaly kontaky s lidmi, jako je pan Janoušek a pan Rittig. Výslovně jsem chtěl říci, že není normální, aby se vrcholní představitelé politiky setkávali s lidmi, o kterých se šušká, že jsou lupiči, že mají velmi divnou pověst, a u kterých dokonce zasahuje policie, což prokazatelně u pana Rittiga byla. Dokonce tehdy říkala televize Nova, že tam byli psi na hledání zlata, a já jsem toto pouze zmínil," vysvětlil krátce po rozhodnutí soudu Zaorálek.

Zájem o roušky, respirátory i antigenní testy v řetězcích klesl

19.07.2021 13:27 Tuzemské potravinářské řetězce sledují oproti předchozím měsícům nižší zájem o roušky, respirátory…

Praha nepovolila velkoplošné obrazovky, lidé na fotbal vyrazili do…

03.07.2021 21:01 Na vyprodané zahrádce restaurace v Riegrových sadech na Žižkově fotbaloví fanoušci do posledních…

Zkuste ulovit záhadná svítící oblaka

29.06.2021 12:51 Opět je tu období, kdy můžete po západu Slunce sledovat tzv. noční svítící oblaka. Jak vypadají?…

Pokutování za volný byt, volební priorita ČSSD, nás přibližuje 50. létům

28.06.2021 14:31 NÁZOR - Komentář Lukáše Kovandy hodnotící ekonomické body předvolebních priorit ČSSD, zejména pak…

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

Související:

Právě se děje