NFPK podal kvůli údajné korupci na České poště trestní oznámení

Praha - Nadační fond proti korupci (NFPK) dnes podal trestní oznámení kvůli podezření z úplatkářství při řešení sporu podnikatele s Českou poštu. Fond o tom informoval v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor

Česká pošta, ilustrační fotografie
doporučujeme

Úplatek tři miliony korun údajně žádal od bývalého obchodního partnera pošty Lukáše Čadka prostředník z ČSSD. Větší část peněz prý byla určená do stranické kasy a jeden milion by dostal ministr vnitra Milan Chovanec. Korupční nabídku údajně dokazuje nahrávka, kterou Čadek předal NFPK. Server Aktuálně.cz dnes informoval, že policie už Čadka předvedla kvůli podání vysvětlení.

"Lukáš Čadek před několika dny poskytl všechny dokumenty, komunikaci a nahrávky NFPK, který v této věci podá trestní oznámení," uvedla organizace v tiskové zprávě. "Z obsahu nahrávky a dalších informací lze usuzovat, že mohlo dojít k naplnění skutkové podstaty přijetí úplatku," zdůvodňuje NFPK svůj postup.

Čadka již kvůli trestnímu oznámení vyslechli policisté. ČTK to dnes potvrdil ředitel NFPK Petr Soukenka. "Nešlo o zadržení, nesdělili mu ani žádné obvinění, pouze po něm chtěli podání vysvětlení k těm věcem, které se poslední dobou objevily v médiích," řekl Soukenka, který je s Čadkem ve spojení.

Soukenka se také pozastavil nad způsobem, jakým policie Čadka předvedla na stanici. "Postup policie mi přijde trošičku prazvláštní," prohlásil. "Není úplně běžné, že člověka, kterého chcete vyslýchat, potkáte na ulici. Jinými slovy, museli ho nějakou dobu sledovat a museli vědět, kde je, aby si ho vyzvedli o odvezli na ten Perštýn," sdělil ČTK Soukenka.

Loading...
Témata: NFPK | Korupce | Česká pošta
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetina Čechů je s EU nespokojena. Většina lidí v něm vidí výhody

23.04.2019 19:13 Přibližně třetina lidí v České republice zastává názor, že členství v Evropské unii má více nevýhod…

loading...

Většina Čechů je spokojených, naštvaných jen desetina, uvedl průzkum

18.04.2019 17:40 Více než dvě třetiny lidí v Česku jsou spokojené se svým životem, naopak nespokojená je necelá…

Počasí na Velikonoce? Sluníčko a teploty přes dvacet stupňů

18.04.2019 12:42 Velikonoce klepou na dveře a předpověď počasí ukazuje, že budou stát za to. Česko zasáhnou horké…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama