Sázíte u nelegálních společností? Hrozí vám milionové pokuty

Praha - Češi prosázejí až dvě miliardy korun ročně prostřednictvím nelegálních sázkových společností. Přitom si zřejmě vůbec neuvědomují, že jim za to hrozí vysoké sankce. Ministerstvo financí totiž může uložit tomu, kdo si nelegálně vsadí loterii, až desetimilionovou pokutu. Jednou z takových společností, které online loterii v Česku nesmí provozovat, je společnost Lottoland se sídlem na Gibraltaru.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371
doporučujeme

Ministerstvo financí totiž může uložit tomu, kdo si nelegálně vsadí loterii, až desetimilionovou pokutu. Jednou z takových společností, které online loterii v Česku nesmí provozovat, je společnost Lottoland se sídlem na Gibraltaru.

Lottoland na svých webových stránkách nabízí například online sázku na loterii Eurojackpot. "Společnost Lottolend není registrovaná a nelze přes ni sázet legálně na hru Eurojackpot," řekl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

A to nejen v Česku, ale ani v jiném státě, který se této hry účastní. Lottoland jde dokonce tak daleko, že lidem slibuje dvojnásobek eurojackpotové výhry. Nedávno přitom Sazka vyplatila výhru 2,5 miliardy korun muži z Pardubicka.
"Na ty dvě a půl miliardy se skládalo 16 zemí a 31 společností a dost dobře si nedovedu představit, kde by Lottoland vzal oněch 5 miliard korun," uvedl Friedmann.

O společnost se už zajímá česká policie, na kterou se obrátily Sazka i ministerstvo financí. Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu neoprávněné provozování loterie a podobné sázkové hry.

"Lottoland je onlinový loterijní podnik, který nabízí hráčům možnost vsadit na výsledek mezinárodních losování. Lottoland striktně odmítá jakékoli nařčení, že jeho aktivity nejsou legální," vyjádřili se zástupci společnosti.

Společnost ale nemá v Česku licenci pro jakékoli tipy sázení. Přitom není jedinou firmou, která u nás provozuje nelegální sázení. Stát ročně přichází takto na daních až o 1 miliardu korun. Lidí, kteří u takových nelegálních společností sázejí mohou být postiženi vysokou pokutou a to až do výše deseti milionů korun.

Loading...
Témata: hazard | internet | sázení
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoce jsou za rohem, na co si dát pozor při nakupování dárků?

07.12.2019 12:00 Vánoce jsou odjakživa spojeny s dárky. Nákupní centra jsou plné lidí, kteří nakupují množství…

Brněnská hvězdárna dnes přivítala čtyřmiliontého návštěvníka. Druháček…

03.12.2019 18:31 Brněnskou hvězdárnu a planetárium navštívilo za posledních šedesát let čtyři miliony lidí. Vedení…

Alternativa České pošty? Zásilkovna spustila před Vánoci novou službu

30.11.2019 22:39 Aktualizováno Česká společnost Zásilkovna letos představila službu Mezi námi, která usnadňuje zasílání balíků…

Konec stravenek v Česku? Desítky tisíc lidí přešly na nový způsob využití

29.11.2019 15:28 Stravenky zaměstnanci využívají při placení za oběd, ale často je dostávají jako součást svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama