Oligarchizace Českého rozhlasu? V této kauze něco nesedí, varuje komentátor

Praha – Ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan tento týden oznámil, že ze zdravotních důvodů ze své funkce odchází. Spekuluje se, že kdyby tak neudělal, byl by radou rozhlasu odvolán kvůli kauze spojené s jeho synem, který v rozhlasu také pracuje. Podle komentátora Erika Besta je vše ale možná trošku jinak.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Rada měla ve středu na mimořádném zasedání jednat o možném porušení zákona Duhanem kvůli zaměstnávání jeho syna Andreje v rozhlasu. Ještě předtím ale Duhan oznámil, že končí sám a dobrovolně. Popírá ale, že by si byl vědom porušení zákona spojeného s prací jeho syna.

„Zákon o Českém rozhlasu zřejmě zakazuje zaměstnat rodinného příslušníka generálního ředitele v tomto veřejnoprávním médiu. Žádné ustanovení o nutnosti propustit rodinného příslušníka, který v době jmenování ředitele v rozhlasu už pracuje, ale zákon neobsahuje. Jak tedy může Rada Českého rozhlasu tvrdit, že odcházející generální ředitel Peter Duhan porušil zákon?" nechápe komentátor Best, který sám vystupuje v pořadu Českého rozhlasu Dvojky nazvaném „Jak to vidí".

Stejně snadno by se tak podle něj dal obhajovat názor, že zákon porušila Rada, když Duhana do funkce jmenovala, protože v té době už jeho syn ve veřejnoprávním rádiu pracoval. „Tato pseudo-aféra byla zjevně vytvořena za účelem odstranění Duhana za jiné prohřešky. Není jasné, zda tyto souvisí spíše s podezřelým prodejem nemovitosti, anebo úspěšnou snahou Českého rozhlasu bránit se oligarchizaci tím, že nabízí rozmanité názory na mnoho témat. Doufejme, že nejde jen o záminku pro to, aby mohli Petr Kellner a Radek Pokorný převzít Český rozhlas stejným způsobem, jakým si už podmanili Českou televizi," rýpnul si novinář ve svém pravidelném zpravodaji.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Octavia IV (2020) OFICIÁLNĚ: Sklízí obdiv. Zvenku Audi, uvnitř…

12.11.2019 03:52 Škoda Octavia čtvrté generace se k prvním zákazníkům v Česku dostane ještě do konce letošního roku.…

Ivo Rittig se opět ozval. Z místa, kde se o něj nikdo nezajímal!

11.11.2019 15:13 Podnikatel Ivo Rittig je v poslední době spojován především s řadou kauz, ať už dopravního podniku…

Svatomartinské oslavy: Proč se při této příležitosti jí husa a pije víno?

10.11.2019 21:54 V pondělí 11. září nás čekají tradiční Svatomartinské oslavy, jejichž neoddělitelnou součástí jsou…

Česko testuje netradiční výčep. Pivaři budou u vytržení

08.11.2019 12:09 V ČR se testuje nový typ výčepu, který chladí pivo až do samotného načepování do skla. Normálně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama