Kavárna panikaří, média šílí. Zeman zřejmě vystoupí na demonstraci Bloku proti islámu

Praha – Blok proti islámu svolal na 17. listopadu na Albertov demonstraci, která nese podtitul „na podporu názorů prezidenta republiky na migraci a islám“. Poprask vyvolala informace, že se Miloš Zeman akce zřejmě osobně zúčastní. Kavárna je v panice a média šílí, rýpnula si jedna z tváří Bloku proti islámu, sociolog Petr Hampl.

Vzpomínková akce na 17. listopad 1989 a demonstrace proti Zemanovi před očima čtyř dalších prezidentů.

„Jdeme za svým prezidentem! Pan prezident Miloš Zeman se 17. 11. 2015 rozhodl navštívit demonstraci na Albertově od 14:00. Již v loňském roce pan prezident oznámil, že se na Albertov vrátí a proto jeho rozhodnutí chápeme a podporujeme jej," píše na svém Facebooku Blok proti islámu.

„Naše demonstrace na Hradčanském náměstí byla svolána na podporu prezidenta republiky a jeho snahy bránit naší zemi. Proto jsme se rozhodli jít za svým prezidentem. Vyjádřit mu podporu ústy našich řečníků Martina Konvičky, Marka Černocha a dalších přímo na Albertově. Jsme si vědomi, že je třeba v našem úsilí spojovat síly i my spojíme síly s ostatními a sejdeme se s ostatními příznivci prezidenta republiky," píše se také ve vyjádření Bloku.

K celé akci a k tomu, že by na jednom podiu stanul předseda Bloku proti islámu Martin Konvička a Miloš Zeman pak podle Hampla některé rozčílí. „Kavárna v panice. Zeman a Konvička na jednom podiu? Samozřejmě, že k tomu dojde, dříve či později. Konvička vyjadřuje podporu Zemanovi jednoznačně a konsistentně, Zeman hovoří méně často, ale rovněž se sympatiemi. Všem je jasné, že skupina, která se formuje kolem Bloku proti islámu a prezident jsou dlouhodobými strategickými spojenci," domnívá se sociolog spjatý s Konvičkovým hnutím.

Média z toho podle něj šílí, což se bude jen stupňovat, protože prý ukazuje, že je normální myslet si o islámské imigraci to, co veřejně Zeman i Konvička hlásají. „Pravda, vyšinutí intelektuálové, profesionální politici a lidi angažovaní v multikulti byznyse mají na své straně největší média a represivní aparát, ale to se může změnit velmi rychle. Lidé si zatím uvědomují jen částečně, ale elity o tom vědí moc dobře," dodal.

Češi vybrali 30 milionů korun, koupí Ukrajině tank

03.10.2022 14:26 Češi se složili na nákup tanku pro Ukrajinu. Potřebných 30 milionů korun vybrala kampaň Dárek pro…

Výcvik ukrajinských vojáků v Německu kdosi špehoval pomocí dronů

03.10.2022 05:22 Během noci na sobotu kdosi pomocí dronů špehoval výcvik ukrajinských vojáků v Německu ve vojenském…

Chladné počasí si bere pauzu. Do Česka přijde babí léto

01.10.2022 06:30 Do Česka příští týden přijde babí léto. Postupně se začne oteplovat a od poloviny týdne denní…

Neštěstí v Bratislavě: Pět mrtvých, další se zranili po nárazu auta do…

03.10.2022 18:31 Nedělní nehoda na zastávce městské hromadné dopravy (MHD) v centru Bratislavy má pět obětí. Čtyři…

Ministerstvo zahraničí vyzvalo Čechy, aby opustili Rusko

03.10.2022 14:07 Ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení…

Dopady změny klimatu podle experta zvyšují pravděpodobnost migrace do měst

20.09.2022 14:19 Dopady změny klimatu podle Roberta Stojanova z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity…

Prezident Zeman v Lánech zapálil vatru k výročí Masarykova úmrtí

17.09.2022 21:01 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech na Kladensku zapálil Masarykovu vatru na počest 85. výročí…

Z Charlese je Karel. Jazykový ústav vysvětlil počeštění králova jména

09.09.2022 15:27 Aktualizováno Jméno nového britského krále se zřejmě v češtině bude vyskytovat ve dvou formách, a to jako Karel…

Související:

Právě se děje

reklama