Jako za minulého režimu, to jsme si zákazů užili dost. Skupiny Ortel se zastal kolega z branže

Praha – Pořadem Český slavík se kvůli skupině Ortel bude zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Mnozí skupinu kvůli údajně rasistickým textům kritizují, diváci ji i přesto spolu s jejím zpěvákem Tomášem Ortelem katapultovali na přední místa hudební ankety. Skupina našla svého obhájce ve zpěvákovi Aleši Brichtovi. Ten kampaň kolem Ortelu přirovnává k dění za minulého režimu.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

371

Sám Brichta před několika lety čelil kritice za píseň Deratizér, která má údajně rasistický nádech. „Politici dělaj z každýho vola, na ulici kradou cikáni kola, už by to vyřešit měl, nějakej deratizer," zazní v písni.

I proto se domnívá, že „zákazové hysterie" si Češi v muzice za uplynulé roky užili až dost. „Karel Kryl, Plastic People, Vláďa Mišík, Pražský výběr...Před pár lety zakazoval flanďák Čarnogurský (shoda se Schwarzenberg čistě náhodná) koncerty Black Sabbath na Slovensku. Nám zrušili kvůli písničce 'Peklo už čeká' koncerty na Severní Moravě... Vždyť je to k smíchu," píše na svém Facebooku zpěvák.

Dodává, že brzy by se problémy mohly dotknout i dalších. „Za chvíli si nějakej debil vymyslí, že Krajčo zpívá pedofilní písničku Lolita nebo že Gottova Lady Karneval tančí na hrobech nebohých běženců. Tomu se člověk musí smát. Dřív za to mohli zlí vrazi z Wall Streetu a kdo to bude teď? No a co? Když přežily i ty zoufalky Pussy Riot? Ortel má super reklamu a bude prostě hrát dál. Jen to těm hysterickým pisálkům nějak nedochází. Tohle jsou prostě věci, které se nedají zastavit," myslí si Brichta.

„Já se fakt musím smát. Pročítám ty hysterické články a vzpomínám na 'Nová vlna se starým obsahem' v bolševické Tribuně. Naskakují vzpomínky na údajné protistátní názvy kapel jako 'Žlutý pes' a podobně. Tady už se fakt někdo zbláznil. Kupte mi prosím medvídka mývala," dodává ironicky Brichta.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama