Pane Babiši, pokud na to máte koule... Komentátor radí

Praha - Komentátor a spoluzakladatel ODS Miroslav Macek poskytl skrze své webové stránky ministru financí Andreji Babišovi několik cenných rad. Podíval se také na výsledek slovenských voleb.

Miroslav Macek

"Kdybych byl poradcem ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, poradil bych mu následovně: Vykašlete se na lítostivou ublíženost, když se koaliční partneři před blížícími se volbami začínají projevovat jako opozice a udělejte rázně totéž. Příležitost se právě naskytla: prvoinstanční rozhodnutí o vině šéfky Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové s podivným exemplárním nepodmíněným trestem totiž všem občanům připomenulo „zločin století", který se dotkl a ještě silně dotkne jejich kapes – ty desítky miliard na podporu solárních elektráren a hlavně jejich majitelů se jinde nevezmou. Nyní máte skvělou příležitost začít objasňovat a objasnit prvotní roli Špidly, Sobotky, Urbana a dalších politiků ČSSD (a nejen ČSSD) na této šílenosti. A neříkejte, že to nejde: kde je vůle (a patřičné odbory ministerstva financí), tam se cesta vždy najde! Pokud na to ovšem máte koule..." napsal Macek na svém webu.

"Pro Evropskou komisi je to nepříjemná a upřímně řečeno dost nepochopitelná situace: jak je možné, že ČR má desítky velkých dopravních projektů, které připravuje 17 nebo 20 let a nekoplo se do země. A v řadě projektů není po 17 letech ani územní rozhodnutí," prohlásil ministr životního prostředí Brabec. "Proč jim nevysvětlil, když už byl v tom Bruselu, že je to tím, koho voliči posílají (tu za ten, tu za onen slib) vládnout?" glosuje komentátor.

"Dramatický rozdíl mezi předpověďmi renomovaných agentur a konečnými výsledky slovenských voleb mi připomněl slova Josifa Vissarionoviče Džugašviliho - Stalina: Nezáleží na počtu hlasů, ale na tom, kdo je počítá..." podotkl Macek.

"Nerozumím rozpakům komentátorů nad interpretací slovenských volebních výsledků, vzkaz voličů je přece zcela jasný: dost bylo eurounijní politiky bruselských vlezdoprdelistů a jejich manipulací. Na to stačí prosté počty..." píše komentátor.

"Absolutně nechápu to podivení a pohoršení nad nácky ve slovenském parlamentu. My tady máme komunisty v parlamentu přes 25 let a nikdo se nad tím příliš nepohoršuje!" uvedl na webu VIditelný Macek.

"Ministerstvo školství chystá veřejnou zakázku na kurzy základů kultury a demokracie pro lidi, kteří v Česku získali azyl. Mělo by to zlepšit jejich integraci do společnosti. Kurzy by měly trvat 20 hodin a navazovat mají na kurzy češtiny. „Z obsahu kurzu je podstatná orientace na utváření a rozvíjení demokratických vědomostí a postojů, dodržování lidských práv a svobod, pochopení řádu, pravidel a zákonů pro fungování společnosti a k výchově odpovědného člena společnosti," řekl Sobotka. Tak se zase kamarádi kamarádů za naše peníze trochu napakují, přičemž míru obohacení azylantů nikdo nikdy nezkontroluje," komentuje dále Macek.

Témata: Macek, Miroslav

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

GRAF: Vláda sociálních demokratů, Zelených a Levice podle prognóz nemá…

26.09.2021 19:15 Prognózy německých veřejnoprávních stanic ARD i ZDF neumožňují sociálním demokratům (SPD) Olafa…

Zklamání i odhodlání. Kandidáti na kancléře popsali své pocity z…

26.09.2021 20:06 Podle dosavadních prognóz a výsledků zvítězili v německých volbách sociální demokraté (SPD) Olafa…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama