Politici nám jsou nebezpeční, varuje komentátor Macek. A Kalousek...

Praha - Spoluzakladatel ODS, publicista a známý komentátor Miroslav Macek varuje před poslanci a europoslanci. V souvislosti s návštěvou čínského prezidenta varuje, že více než jemu jsou nebezpeční nám.

Miroslav Macek

Macek se svých pravidelných glosách přiznává, že aniž by chtěl hodnotit oprávněnost či neoprávněnost bezpečnostního uzavření Hradčanského náměstí během návštěvy čínského prezidenta, nemaje k tomu žádné bezpečnostní informace, zcela fascinovaně naslouchá redaktorce Radiožurnálu, Michaelovi Kocábovi a dalším, jak se rozhořčují nad tím, že tam nebyli vpuštěni ani ústavní činitelé a poslanci europarlamentu. "Zřejmě neustále rozlišují občany na dvě kategorie: my a oni, panstvo a plebs," zamýšlí se a dodává: "A nejvíce mě odrovnala redaktorka Radiožurnálu dotazem, zda-li jsou snad poslanci či europoslanci nějak nebezpeční. Troufám si totiž tvrdit, že většina z nich ano, byť spíše nám, než čínskému prezidentovi."

"Troufám si též tvrdit, že 99% (ne-li všichni) akutní podporovatelé Tibetu a odpůrci vítání čínského prezidenta tak činili ze zcela jiného důvodu: stále se nesmířili s tím, že v přímé volbě prezidenta nezvítězil jejich favorit," pokračuje na svém webu VIditelný Macek.

"Nevím jak čínskému prezidentovi, ale mně by (neboť Bursíka znám), byla u zadku demonstrace třeba tisícovky Bursíků v pražských ulicích," podotýká komentátor.

"Už dlouho jsem neviděl někoho s takovou ležérní nechutí nést vlajku jako Kalouska tu tibetskou v jakémsi průvodu...naposledy spolužáky ze základky na 1. máje, když toužili rychle oslňovat na kolotoči děvčata..." píše v další glose.

"Media do nás celé velikonoční pondělí hustila, že v Číně je tvrdá komunistická diktatura a velká část společnosti touží po demokracii západního typu. V tom případě mi ovšem nejde na rozum, že z těch několika set tisíc čínských turistů, kteří k nám každoročně přijedou (zřejmě ti šťastní, kteří dostali výjezdní doložku a valutový příslib?), ještě nikdo nepožádal o azyl," dodal.

Témata: Macek, Miroslav

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Předpověď počasí do konce září ukazuje, jaké nás čekají průměrné teploty

22.09.2021 06:30 Do konce září nás čekají průměrně teplé dny, s maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš…

Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je maximum, tvrdí Zeman

22.09.2021 15:25 Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je v rámci rozpočtu na příští rok podle prezidenta…

Prezident Miloš Zeman byl propuštěn z nemocnice. Hrad prozradil, jaké…

22.09.2021 16:33 Prezident Miloš Zeman byl dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze, ve které…

V úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru

22.09.2021 09:29 Během úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den za…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama