Lézt někomu takhle do zadku, to je opravdu nechutné, spustil moderátor Kraus. A tím neskončil

Praha – Ve středu skončila třídenní státní návštěva čínského prezidenta Si Tin-Pchinga. Dění kolem jeho pobytu v Praze doprovázel poprask, kritické komentáře i řada protestů. Nad událostí se pozastavil ve své show moderátor Jan Kraus. Česko podle něj zřejmě oslavilo první den nezávislosti – a podle něj se příliš nepovedl.

Jan Kraus

„Asi jste jistě zaznamenali důležitý výrok prezidenta, že jsme se zbavili té závislosti na Spojených státech a Evropské unii. Chvíli to trvalo, ale jsme nezávislí, Já vám ale musím říct, vy, co tady v Praze nežijete, ten první den nezávislosti teda nic moc. Přiletěl čínský prezident, nic proti tomu, s Čínou obchoduje celý svět, a je to svým způsobem velmoc z hlediska pracovní síly, která je levná, i z hlediska trhu, který je obrovský," spustil Kraus.

Je prý pravda, že s Čínou obchodují všichni. „Ale co v rámci naší nezávislosti propuklo, to bylo trošku silný kafe, protože se po městě nedalo jezdit nikudy nikam, protože všude byly nějaké zábory. Některé tam byly kvůli tomu, že tam projížděl čínský prezident, a nebo proto, aby tam nikdo nechodil a nerušil čínského prezidenta, který by tam náhodou vyrazil," popisuje situaci v hlavním městě moderátor a herec.

„V rámci naší nezávislosti mě trošku zarazilo, že čínský prezident na Hradě řekl, že se tam cítí jako doma. Trošku mě zarazilo, že naše nezávislost začíná tím, že náš prezident ho vítá a má na sobě rudý svetr. Čínská televize Barrandov vysílala pořad Noc hvězd, kde byla pěticípá hvězda celou noc. A dělali, že to je skutečně na obloze. Ale tak tam je čínský investor, tak dobře, tak mají čínskou televizi. Ale víte, já nemám nic proti tomu obchodování, ale lézt někomu takhle do zadku, to je opravdu nechutné," posteskl si.

„A musím vám říct, že mě napadlo takové zvláštní vysvětlení. Ono to někdy souvisí s konstitucí, s tím, jak člověk vypadá. Mě to napadlo proto, že jsem viděl Rolling Stones, jak přijeli na Kubu. Víte, že tady byli taky, to byla ta první nezávislost, než jsme ji ztratili s Amerikou a Evropou. Tak jsme vítali Rolling Stones. Oni rádi jezdí tam, ke se zbavili diktatury nebo podobnýho svinstva. Ne, že by se to na Kubě stalo, ale nějaké uvolnění tam bude. A já jsem si při té příležitosti uvědomil a podíval a ověřil, Mick Jagger je o rok starší než Miloš Zeman," dodal Kraus.

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně…

23.09.2021 14:18 Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně používali internet, zjistili…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Kauza Čapí hnízdo: Šaroch pochybil, nereagoval na nové informace, tvrdí…

23.09.2021 11:42 Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace…

TI také nezná výsledek řízení Černošic s Babišem kvůli střetu zájmů

23.09.2021 15:32 Organizace Transparency International (TI), která podala městskému úřadu v Černošicích podnět kvůli…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama