Pozor: Objevili se noví podvodníci. Co nabízí?

Brusel/Pardubice – Evropské dotace snadno, rychle a na všechno ve výši 100 procent. To slibují obcím ve východních Čechách lidé z různých firem, které se prezentují jako specialisté na evropské dotace. Někteří starostové z Chrudimska, kteří byli osloveni s nabídkou přímých dotací z Bruselu, se tak ozvali východočeskému europoslanci Tomáši Zdechovskému. Ten jako člen kontrolního výboru Evropského parlamentu nechal nabídky prověřit a zjistil, že tyto nabídky a sliby podvodných firem se nezakládají na pravdě.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Evropská Unie
doporučujeme

„Jedna ze společností ve svých prezentacích tvrdí, že přes partnerské firmy zajišťuje dotace z Evropské unie. Vše jsme ověřovali u Evropské komise, která nám uvedla, že slibované bruselské dotace na hřiště a sportovní areály neexistují," upozornil EuroZprávy.cz člen kontrolního výboru europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a dodává, že mezi lidmi se velmi rychle rozšířila fáma o rychlých evropských dotacích, které lze získat na všechno.

„Obracejí se na mě s tím, jak je možné, že neumíme zařídit přímé dotace z Evropské unie a poukazují na firmy, které to údajně dokážou. To je rozhodně nesmysl a s největší pravděpodobností i podvod," upozorňuje na nekalé jednání Zdechovský, který celou záležitost řešil i s vicehejtmanem Pardubického kraje Romanem Línkem.

„Chceme udělat informační kampaň tak, aby lidé nenalítli různým podvodníkům. Lidem by hlavně mělo být podezřelé, když jim někdo nabízí snadné dotace ve výši 100 procent. Takové dotace jsou zcela výjimečné," zdůraznil vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, který o podvodech různých rádoby „zprostředkovatelů" jednal s představiteli Evropské rady a Komise.

V období let 2008 až 2014 získala Česká republika z Evropského fondu pro regionální rozvoj, z Evropského sociálního fondu a z Fondu soudržnosti celkem 490,2 mld. Kč. Obce bez Prahy se na tomto objemu podílely 16 % a získaly částku ve výši 79,3 mld. Kč. Více než polovina peněz přišla z Evropského fondu pro regionální rozvoj, 44 % připadlo na Fond soudržnosti a 2 % pak na Evropský sociální fond.

Loading...
Témata: EU
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama