Stane se z Čechů menšina ve vlastní zemi? Toto naznačil moderátor Jan Kraus

Praha – Bavič a moderátor Jan Kraus se ve své show ještě vrátil k nedávné návštěvě čínského prezidenta. Delegace už je prý sice pryč, přesto by se mohli vrátit. A z Čechů by se pak podle ně taky mohla stát národnostní vlastní zemi.

Přidejte svůj názor 67 komentářů

371
doporučujeme

„Je to dobrý, Číňani odjeli, je klid. Akorát se vyšetřuje, kdo byl proti tomu, že přijeli, Nějací lidi dostali do držky, jinak dobrý. Oni si teda těsně před tím než odjeli, koupili bohužel náš slavný fotbalový klub Slavie. Proč myslíte, že si ho koupili? Tak mají hvězdu a hodně rudé. Čili ono to vypadá perspektivně, budou hrát v čínské vlajce. Ale už se to tam mele, jsou nějaký problémy. No, to víte, to bude, náš fotbal a Čína to je nějaká vzdálenost a rozdílná tradice," připomněl Kraus nedávnou návštěvu z Pekingu.

Připomněl, že se blíží výročí výročí 700 let od narození „Otce vlasti". „Do toho jsem koukal, že sem prezident Zeman na výročí Karla IV. zve různé představitele šlechtických rodů ze západu. Nikdo sem zatím nechce, to se moc nedivím. Já myslím, že by bylo lepší zase pozvat Číňany. Ať to s náma oslaví, toho Karla IV. S tím, že dokonce ty, co bysme pozvali, by tady zůstali, pak by se pozvali další, to pro Čínu není problém. Že by jich pozvali 10, 15 milionů," navrhoval moderátor.

A protože by zde bylo víc Číňanů než Čechům, museli by se nějak rozdělit. „Pak by nám nezbývalo, než mít červený svetr - jako pan prezident, což bysme nosili všichni, co jsme původně byli Češi. A nebo myslíte, že to bude jinak? Já mám takový pocit, že bysme tentokrát mohli hodně doplatit na to, že nám to bude jedno," varoval na závěr Kraus.

Loading...
Vstupte do diskuze (67)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama