Probudí nás velký teroristický útok? Spíš zavedeme povinně islám, tvrdí sociolog Hampl

Praha – Ani velký teroristický útok by neprobudil obrannou reakci evropské společnosti, domnívá se sociolog a jedna z vůdčích postav Bloku proti islámu (BPI) Petr Hampl. Podle něj už si prostě lidé na takové zprávy zvykají a nevěří, že by se dalo něco změnit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lidé, ilustrační fotografie
doporučujeme

„K hypotéze o tom, že velký teroristický útok by probudil obrannou reakci evropské společnosti. Myslím, že by to se tak nestalo. Velký teroristický útok by vyvolal vlnu silných emocí, možná ojedinělé pogromy a vláda by měla možnost prosadit naprosto jakékoliv opatření. Po pár týdnech by ale vše odeznělo," domnívá se Hampl.

Jde také o to, co by vlastně lidé po takovém útoku začali žádat. „Navíc je otázka, co by vlastně veřejnost požadovala - třeba po pumových atentátech ve Španělsku lidé požadovali ústupky teroristům. Takže dost možná, že ta rozjitřená veřejnost by nakonec schválila spíš povinné zavedení islámu jako státního náboženství," podotýká člen předsednictva BPI v příspevku na sociálních sítích.

Lidé podle něj k dění začínají být lhostejní. „Na novinové zprávy o útocích si skutečně zvykáme. Na pocit, že moje dítě může být kdykoliv zabito islámským fanatikem, se ale zvyká podstatně hůře. Dnes nejde o málo probuzenou veřejnost. Problém je v tom, že lidé nevěří, že by se to ještě dalo změnit. Na tom je ostatně založena strategie Babiše-Sobotky-Bělobrádka," zlobí se Hampl.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama