Jak skutečně žili iráčtí uprchlíci, kteří chtěli do Německa? Fond zveřejnil tyto fotky

Praha – Vláda dnes rozhodla o tom, že program přesidlování uprchlíků z Iráku do Česka bude ukončen. Navrhl podal ministr vnitra Milan Chovanec. Ředitel fondu Jan Talafant ČTK řekl, že rozhodnutí kabinetu o ukončení programu respektuje. O lidi, kteří už jsou v Česku, se organizace bude dál starat. Nadační fond Generace 21, který projekt organizoval, trvá na tom, že o uprchlíky bylo dobře postaráno.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

„V poslední době se začaly v médiích objevovat spekulace o stížnostech skupiny iráckých uprchlíků z Okrouhlíku na péči, která se jim dostávala, a důvodech, proč nechtěli, aby o ně dále pečoval Nadační fond Generace 21. Nechceme vést hádku přes média, která je ponižující pro obě strany, ani nechceme těmto již tak nešťastným lidem dále ubližovat," uvedl na sociálních sítích fond.

Psali jsme:  

Na druhou stranu prý ale také lidé z fondu cítí odpovědnost ke všem, kdo se v Jihlavě o skupinu uprchlíků starali. „Samozřejmě nejsme dokonalí, nicméně tito lidé uprchlíky přijali s otevřeným srdcem a věnovali jim spoustu svého osobního volna, peněz a především lásky. Snažili se jim dát vše tak, aby se cítili jako doma a přechod do nové země zvládli co nejlépe, a nyní se na jejich hlavy snáší kritika," píší organizátoři projektu přesídlení iráckých uprchlíků.

To, jak uprchlíci v Okrouhlíku žili, dokládá fond fotografiemi. „Podle rčení 'jedna fotografie vydá za tisíc slov' proto nabízíme pár momentek ze života této skupiny jak na Okrouhlíku samotném, tak třeba z různých výletů a aktivit, které absolvovala. Obrázek o péči, kterou jihlavští uprchlíci dostali, si tak každý může udělat sám," uvádí zástupci fondu na Facebooku.

  • Fotogalerie zde.

Zrušení projektu způsobilo také některé komplikace. „9 osob mělo přicestovat z Iráku do ČR v sobotu 9. dubna. Pozastavení projektu jim způsobilo vážné škody – již prodali některý osobní majetek, domlouvali opuštění svého ubytování a děti odhlásili ze škol. 55 osob mělo podle původního plánu přijet na přelomu května a června," uvedl fond.

Loading...
Témata: uprchlíci
Vstupte do diskuze (37)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama