Skupinka aktivistů na Hradě vyjádřila nesouhlas se Zemanovou politikou

Praha – Asi dvacítka aktivistů ze skupiny Kaputin dnes na Pražském hradě vyjádřila nesouhlas s nedávnými policejními zásahy proti odpůrcům návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a se zahraniční politikou prezidenta Miloše Zemana.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Odpůrci prezidenta vyjádřili svůj nesouhlas dnes na „turistickém výletu". Měli na sobě trika s nápisy a potisky kritizující například Zemanovu spolupráci s Ruskem a Čínou. Akce se obešla bez incidentů.

Skupina uvedla, že v žádném případě nešlo o demonstraci, protože ty nejsou na území Pražského hradu povoleny. „Je to jen výlet určité skupiny lidí, která si je blízká v politickém postoji a názorech," uvedli organizátoři s tím, že byli zvědaví, jestli mohou na Hradě nosit triko s jakýmkoliv nápisem a obrázkem.

Prostor Hradu prošli s průvodcem, který jim v mezičase vyprávěl o historii komplexu. Policisté celou akci zpovzdálí sledovali, nijak ale nezasáhli.

Někteří čeští aktivisté už dříve uvedli, že policisté zasahovali při návštěvě čínského prezidenta spíš proti nim, ne proti agresivnějším čínským účastníkům. Na nekorektní chování české policie upozorňovala i média. Vláda se ale shodla v tom, že policie zvládla opatření dobře, incidenty prý budou vyšetřeny, zabývá se jimi i Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama