Obraz muslimů na Západě je pokřivený, tvrdí novinářka

Praha - Obraz muslimů v médiích i představách lidí na Západě je pokřivený. Během diskuse v Knihovně Václava Havla to uvedla jordánská reportérka Rana Husseiniová.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Korán
doporučujeme

Vyznavači islámu se podle ní kvůli teroristům dostávají do podobné situace, v níž byli Židé během druhé světové války. Přiznat muslimskou víru dle jejích slov často znamená vystavit se negativním reakcím okolí.

"Říkám občas lidem, že to je jako bychom byli Židé ve čtyřicátých letech. Bojíme se říct, že jsme muslimové, protože nás čeká pronásledování, lidé se na vás budou dívat, budou z vás mít strach," popsala Husseinová novinářům. "Obraz muslimů je pokřivený v médiích i v myslích lidí," dodala reportérka anglicky psaného jordánského deníku The Jordan Times.

Příčinu vidí v tom, že teroristé se hlásí k islámu. Husseinová podotkla, že své činy by mohli ospravedlňovat čímkoliv. "Je to jako kdyby někdo něco takového provedl a řekl, že to dělá ve jménu této knihovny," přirovnala.

I v médiích se podle ní projevuje tendence zdůrazňovat, že někdo je muslim. "Když muž zabije svou ženu, tak se o něm nenapíše, že je křesťan, žid, nebo ateista. Ale pokud je to muslim, tak se to něm řekne. To je problém," soudí. Jordánská novinářka je přesvědčená, že islám nevyzívá k vraždění. "Islám neříká běž a zabíjej," shrnula svůj pohled.

Loading...
Témata: islám
Vstupte do diskuze (37)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama