Jiří Vyvadil: Putin zákonitě triumfálně zvítězí. Ale může si za to EU zcela sama

Praha - "Je to tupost evropských politiků, že čím dál tím více až hystericky straší Putinem ve svém konceptu Buď EU nebo Putin," píše advokát a bývalý soudce nejvyššího správního soudu Jiří Vyvadil v komentáři, který poskytl serveru EuroZprávy.cz.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Jiří Vyvadil
doporučujeme

Ten snímek z Holandska, kde přitroublí probruselští, proukrajinští a protiruští agitátoři nechali vyfotit líbajícího se de Wilderse a Vladimíra Putina s cílem vyburcovat všechny pro ANO asociační dohodě s Ukrajinou je nádherně zesměšněn vedle stojícím mladičkým heterosexuálním párem, který se rovněž líbal.

Totální odmítnutí asociační dohody EU a Ukrajiny při vedení tohoto stylu kampaně vyvolalo vzápětí úzkostný pot řinoucí se na čele Davida Camerona. Tento údajně schopný politik totiž rovněž vede kampaň o zachování Velké Británie v EU pod hesly hrozby Vladimíra Putina. A bojí se,aby nedopadl stejně.

A v tomto duchu pracují všechny staré politické struktury EU, které myšlenkově zůstaly kdesi v roce 1990, kdy EU byla vítězná, přitažlivá a sexy a Rusko zhroucené, zbídačené a zbankrotované experimenty prozápadních liberálů.

I část našich starých polistopadových struktur jdou tímto směrem: Kalousek, Sobotka, Chovanec, Stropnický či havlističtí, rychle se radikalizující, aktivisté Kocáb, Bursík, Klvaňa, Marvanová, Ruml hystericky varují, že buď EU nebo despocie řízená Vladimírem Putinem. Život nebo smrt.

Člověk by si myslel, že ta nablbla jsou pouze na Ukrajině, kde dokonce i bruselské teroristické atentáty či masová imigrace do Němec a jsou chápány jako sofistikované Putinovo dílo hybridní války.

Tím ovšem je zcela zákonité, že na konci tohoto chaotického období, těhotného změnami, které Západ a EU konkrétně svými fatálními chybami vyvolalo, vyjde Rusko jako triumfální vítěz.

Jinak to prostě nebude.

Převrat v Kyjevě byl poslední uskutečněný puč sloužící k odstranění pro Západ nevyhovující hlavy státu. (Pokus o změnu vlády v Sýrii odstraněním Bašára al Asada se už Západu totiž nezdařil a zřejmě nezdaří).

Západ, za aktivní pomoci EU a jejích struktur rozehrál masivní útoky mediální i ekonomicko - sankční, aby ztrestal Rusko za to, že si jeho kolega v úřadu Janukovič spočítal, že asociační dohoda s EU je pro Ukrajinu nevýhodná a dovolil nepodepsat asociační dohodu o přistoupení Ukrajiny k EU.

(Mimochodem, to už dnes ví každý.)

Cíl byl jasný. Rusko musí být na kolenou.

Racionální lidé od počátku věděli, že Putin není Jelcin a že se nepodřídí Západu...

Ovšem Západ k Rusku přistupoval podle zásady: Teď a nebo nikdy. Zničme krtka...

Bláhovost Západu byla odpočátku založena na konstrukci, že Rusko je slabé, rozvrácené a neschopné.

Opak se ukázal pravdou.

I když Západ nastartoval sankce, ale hlavně i když nepředvídatelně drasticky dopadl na ekonomiku Ruska pád cen ropy, Rusko ukázalo, že tak jako zvítězilo ve 2.světové válce za neskutečných obětí, ekonomické drobnosti nemohou jeho morálku oslabit.

Během pěti měsíců skvělou vojenskou operaci v Sýrii zcela změnilo poměr sil a prosadilo neuvěřitelné příměří. To co se USA nepodařilo za 5 let, zvládlo Rusko za 5 měsíců.

Dnes syrská vláda za dokonalé pomoci Ruska úspěšně ničí teroristy z islámského státu i jiných džihádistů

Tak jako Napoleon a Hitler neuměli odhadnou sílu Ruska a utrpěli debakl, tak ji dnes neuměli odhadnout Obama, Cameron či Merkelová.

Jinými slovy útok na Rusko prostřednictvím kyjevského majdanu a puče Západ vyhrát nemůže. Nemá na to legitimitu ani morální sílu.

To je ten první důvod, proč EU zvítězit nemůže.

Ten druhý je ovšem možná stejně důležitý ne-li důležitější. O tom vlastně je řeč v tomto článku.

V onom holandském referendu šlo o Ukrajinu jenom částečně.

Masy Holanďanů, stejně jako třebas Čechů jsou prostě hluboce nespokojeni s Evropskou unií a ve světle zejména mohutné migrace, vyvolané vítací politikou Angely Merkelové tají zbytky důvěry v EU a její instituce jako sníh na žhavém slunci.

Luboš Zaorálek si posteskl, že holandské referendum oslabilo věrohodnost důvěry v EU.

Může být rád, že u nás lidé nemohou o setrvání v EU hlasovat přímo.

Jestliže jen tuším 20 % našich občanů si v EU přeje zůstat, pak v lidovém hlasování by jistě drtivá většina hlasovala pro vystoupení.

A co by dělal chlapec?

Ale za to fakt nemůže Putin.

Za to může arogance evropské komise, která má tu drzost znovu přijít a dokonce v zesílené podobě s myšlenkou trvalého mechanismu přerozdělení migrantů.

Za to to může dohoda s islamistickým Tureckem vraždícím své vlastní občany.

Za to může pokrytectví dvojího metru posuzování lidských práv.

Za to může prakticky již celá dekáda krize eurozóny...

Za to může politika peskování národních států.

Za to může moloch absurdních institucí.

Asi tak...

Tento rok bude pro Evropskou unii zřejmě buď posledním, nebo předposledním v tom, kdy si udrží svou podobu, která se zcela přežila.

A přijde velký třesk.

Putin otevřeně řečeno absolutně nebude dělat nic.

To Evropská unie se tak či onak zhroutí jako domeček z karet.

A bude záležet na jednotlivých státech, jakou zvolí další strategii.

Holandský premiér, předsedající země EU, už vyslal signál do Moskvy, aby ta hesla v referendu nbrala Moskva osobně a že si přeje přátelské vztahy s Ruskem. Po témže volá čím dál tím podrážděněji Itálie, či opoziční část ve Francii, která jistě převezme vládu

U se snaží alespoň prezident republiky.

Že Putin zvítězí, říkáme od prvních dnů idiotského majdanu.

A k vyváženému světu silné Rusko rozhodně patří..

Loading...
Témata: Vyvadil, Jiří
Vstupte do diskuze (52)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama