Jan Kraus ostře k ožehavému tématu: Je mi jedno, jestli se chce Kalousek zviditelnit...

Praha - Herec a moderátor Jan Kraus se ostře vyjádřil k aféře s tibetskou vlajkou na FAMU, kterou přišli sundat policisté. Kraus celou dohru označil pojmem "strach z vrchnosti".

Přidejte svůj názor 123 komentářů

Jan Kraus
doporučujeme

Policie během návštěv čínského prezidenta zasahovala proti českým demonstrantům a odnesla to i FAMU, kam přišli strážci zákona sundat tibetskou vlajku. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) policejní návštěvu na univerzitní půdě kritizoval a nařídil, aby se celý případ prošetřil.

Kraus v souvislosti s kauzou na svém osobním webu uvádí, že "Aféra s Tibetskou vlajkou na Famu, kdy tam nějací zástupci kriminálky přišli vysoké škole domlouvat, ať vlajku sundají – je prý asi dílem nějakého příslušníka oddělení na ochranu ústavních činitelů. Když ji uviděl, zděsil se a poslal „kluky" na vyjednávačku."

Podle něj ale nejde o žádný neobvyklý jev, ale o "strach z vrchnosti," a to nejen u policie, ale všeobecně. U policie je to ale prý obzvlášť problematické, protože ta by měla patřit všem, respektive nikomu.

"Dokonce spoustu poddaných zásah proti „nevhodné" výzdobě nijak nerozčílí. Má se poslouchat. Stejně jako se nemá demonstrovat a dělat podobný bordel, když je tady vrchnost vrchnosti..." pokračuje na webu Jan Kraus.

Podle něj lze pochopit, že si takový "úklid" přejí nebo přinejmenším představují Číňané. "Tam robota platí pořád a tvrdě. Kdyby neplatila, Čína by z velké části ztratila přinejmenším jednu ze svých podstatných ekonomických výhod: cenu pracovní síly," podotkl.

"Mně je úplně jedno, jestli se chce Kalousek, Bursík a kdokoli „zviditelnit". Rozhodně mi to nikdo nemůže předkládat jako protiargument, že aby se kluci nezviditelňovali, budu já, nebo kdokoli jiný, na svých právech omezen nebo krácen," dodal závěrem s tím, že porušení našich ústavních práv bylo při návštěvě šéfa diktatury hodně. "A že řadě poddaných nevadí – nás svobodné nezajímá," uzavřel.

Loading...
Vstupte do diskuze (123)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama