Teď napíšu něco kontroverzního, odvane nás orientální vítr, spustil komentátor. Ale nejde o migranty...

Praha – Kabinet Bohuslava Sobotky se nedokázal shodnout na návrhu komunistů. Ti by chtěli zdanit náklady vyplácené v rámci církevních restitucí. Podle hudebníka, komentátora a člena ODS Petra Štěpánka by se lidé měli nad něčím zamyslet.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Petr Štěpánek na 24. kongresu ODS
doporučujeme

„Teď napíšu něco kontroverzního, s čím někteří nebudou souhlasit. Každopádně by o tom ale měli přemýšlet. Naše evropská civilizace stojí na křesťanských základech. A nemusíme být přímo věřící, přesto se náš způsob života řídí biblickým desaterem, respektive morálkou, jež se z něho odvozuje," připomíná hudebník, na jakých základech vlastně naše společnost stojí.

Pokud lidé dopustí rozvrat těchto hodnot, skončí podle něj také naše civilizace. „A nehovořím teď o vnějším nebezpečí, tedy o migrační vlně. Mám na mysli nás samotné, respektive naše vlastní sebezničující kroky. Patří mezi ně i nejrůznější útoky na křesťanské církve. Aktuálně na sebe berou podobu dodatečného tažení proti církevním restitucím," vysvětluje na svém facebookovém profilu.

Postmoderní společnost podle něj žádný ucelený systém morálních hodnot nenabízí. „Tažení proti církevním restitucím je ve skutečnosti ideologickým tažením proti církvím a ve svém důsledku – u někoho možná nezamýšleným, leč přesto reálným – útokem právě na křesťanské kořeny evropské civilizace, tedy přesně na to, na čem stojí a s čím padá naše společenství. Pokud zpřetrháme naše kořeny, orientální vítr nás odvane," varuje člen ODS.

Navíc připomíná, že peníze určené církvím, nejsou nic v porovnání a některými jinými položkami. „A propos – tolik kritizované finanční náhrady spojené s církevními restitucemi přijdou v horizontu příštích desetiletí na stejnou částku, jakou za fotovoltaické šílenství platíme za jediný rok," dodal ostře Štěpánek.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama