Jiří Vyvadil: Asad se také neplete Británii a Francii do jejich voleb. Tak ať drží hubu

Praha - "Je něco chorého v oněch koloniálních velmocích jako jsou Francie a Británie, kdy nevím, proč si myslí, že mají právo peskovat jiné země, co mají či nemají dělat. Typické u nich je, že si stále namlouvají, že jsou velmocemi, ale připusťme, že jen tak na malé regionální úrovni," píše advokát a bývalý soudce nejvyššího správního soudu Jiří Vyvadil v komentáři, který poskytl serveru EuroZprávy.cz.

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Jiří Vyvadil
doporučujeme

Dnes se konají parlamentní volby v Sýrii, samozřejmě na osvobozeném území. My jako Česká republika, uznávající Sýrii a mající svou – jinak vynikající velvyslankyni v Damašku – nemůžeme ani uvažovat v jiných dimenzích, než že vláda v Sýrii je legitimní a musíme mít radost, že se konají volby, i když se Sýrie ještě zcela nezbavila islamistů.

To Francie a Británie, které mají zvláštního koníček v porobě cizích zemí v době kolonialismu, ale nově i po roce 1990, kde se s radostí, tu sami, tu jako součást reliktu doby NATO účastní nejrůznějších vojenských převratů a odstraňování nevhodných vůdců. Ti vůdcové byli jistě, jak říká Trump ne vždy pěkní, ale zajišťovali klid, rovnováhu a pokoj pro nás, pro západní civilizaci.

Proto jsme je odstraňovali a po 25 letech dominance Západu máme rozvrácený celý muslimský svět, i ten, který před čtvrt stoletím chodil v bikinách a fandil našim zvykům, a samozřejmě ten, který jsme vytvořili svými idiotskými válkami.

USA teď nechme, začněme si dělat pořádek tady v Evropě. Jestli by si někdo zasloužil pořádný výprask, pak jsou to právě Britové a právě Francouzi. Akce v Libyii byla nestoudná, oni ji začali a není pochyb o tom, že Obamu k tomu dotlačila krvavá Clintonová.

Francouzi i Britové tvrdí, že dnešní volby jsou podvodem. Na kom? Na jejich malých zájmech.

Asád je první výjimka, kdy nevyšel plán na odstranění hlavy státu.

Je to samozřejmě důležitý krok.

A pokud Asad přežije coby prezident, zhroutí se jako domeček z karet celá ta údajná dominance Západu budovaná po roce 1989.

A je zapotřebí, aby se zhroutila.

Musíme jako svět přestat dělat tyhle ty vylomeniny.

Rád si počkám na výsledek voleb v Sýrii.

No pokud by zvítězila strana Baas, pak je to ta nejlepší zpráva. Dokud v zemích severní Afriky vítězila tato strana a byla všude, mohly být války, ale islamisté, Muslimské bratrstvo, džihád dostávali po čumě.

Zničili jsme diktátory opírající se o o tuto polosocialistickou, ale sekulární ideologii, a uvolnili jsme cestu bezuzdnému násilí islamistů.

Je nepodstatné, co dnes říká Británie. Konec konců, třebas už za dva měsíce nebude v EU. Je nepodstatné, co říkají lidé od Hollanda.

Jen dvě supervelmoci to mají jisté.

Čína jako světová ekonomická velmoc, Rusko jako znovuzrodivší vojensko – politická supervelmoc.

Jo, jsou tu ještě USA, ale ty jsou natolik oslabeny paralýzou svého politického systému dělícího zemi na dva nenávistné bloky demokratů a republikánů a navíc už jen čekající, kdo tam příjde po Novém roce, že ty už ani není třeba příliš zohledňovat.

A tak držme palce Sýrii, aby odolala tlakům západních i islamistických nájezdníků.

Věřím, že se jim volby povedou.

A Francie a Británie, ať už proboha drží hubu.

A věřme v moudrost Francouzů a moudrost Britů, že to těm svým panákům nahoře spočítají.

Loading...
Témata: Vyvadil, Jiří
Vstupte do diskuze (48)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama