Proč zrovna tenhle kretén chce být politikem? Kraus se zase rozjel, mluvil o Zemanovi i Dusilové

Praha – Moderátor a herec Jan Kraus na úvod svého pořadu přiznal, že chtěl kritizovat Miloše Zemana kvůli zásahům policistů při návštěvě čínského prezidenta. Ale nakonec se rozhodl to neudělat. Místo toho se zaměřil na poprask kolem vyjádření zpěvačky Lenky Dusilové a Davida Kollera.

Přidejte svůj názor 123 komentářů

371
doporučujeme

„Původně jsem chtěl kritizovat prezidenta s souvislosti se zásahy policistů, ale situace se tak zhoršila, a je tak vážná, že už to přesahuje rámec tohoto pořadu. A myslím si, že budeme sami zoufalí, kam až v tom dospějeme," přiznal se hned na začátku pořadu moderátor.

Zaměřil se proto na téma, které s Milošem Zemanem také souvisí. „Takže bych zůstal u té mírnější verze – a to že jsem zachytili, to je moje oblíbené téma – že se zpěvačka Dusilová vyjádřila k politické situaci, řekla svůj názor. A pak propukne takový běsná alergie, proč na udílení cen, zpěvačka a tak dále. Je to něco podobného, jako když zpěvák nebo herec kandiduje v politice. Lidi se hroutí. Vždycky je z toho slyšet – proč zrovna tenhle kretén chce být politikem," připomíná vyhrocenou debatu o zpěvácích, kteří se na předávání hudebních den Anděl vymezili vůči Hradu.

„Jako by umělci byli idioti a ti ostatní dobří. My jsme na tom, troufnu si tvrdit, jako všichni ostatní. Někteří jsme blbí, někteří jsme průměrní a někteří jsou chytří. Jako ve všech ostatních profesích. No, nicméně, teď se chystá nový zákon, který nedovoluje urážet celou společenskou třídu a styl, jak jsem se dneska dočetl. To znamená, že ani já nebudu moci říct: novináři jsou blbí. Budu je muset jmenovat konkrétně. A stejně tak se bude moci říct: Kraus je idiot. Ale nebude s moci říct: herci jsou kreténi nebo podobně. Protože je to ta společenská třída a tohle je nějaký nový zákon, který je spojený ještě s tím, že nesmíte urážet nikoho v rámci jeho sexuální orientace, ať už je jakákoliv. A já když jsem si četl, jaké všechny sexuální orientace mohou být v rámci toho zákona, tak jsem dokonce ztratil jistotu, jaké orientace jsem já," žertoval Kraus.

Na závěr svého vystoupení se ale přece jen o osobě Miloše Zemana vrátil. „No, nicméně jako jsem řekl na začátku, situace s panem prezidentem je vážná, přesahuje rámec tohoto pořadu a budeme to muset řešit jinde. Pokusme se chvíli odreagovat něčím veselejším, ale mějme to na mysli, prosím," apeloval na lidi Kraus.

Loading...
Vstupte do diskuze (123)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama